2023/2024

#LaboratoriaPrzyszłości

#laboratoriaprzyszlosci

W tym roku szkolnym zajęcia wspierają uczniów w rozwoju kompetencji przyszłości, które będą przydatne w ich dorosłym życiu. Łączymy wiedzę z różnych obszarów: nauki, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki, rozwijamy kreatywne myślenie, projektujemy i konstruujemy.

Wspieramy Samorząd Uczniowski w działaniach rozwijających kompetencje przyszłości i nowoczesnej edukacji, realizując je w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

 

Uczymy się przez zabawę. Oto fotorelacja z kolejnych wyzwań „Projektuj, odkrywaj, buduj” z wykorzystaniem kolorowych klocków LEGO®

„Młodzi programiści” korzystają z programowalnego elementu HUB z kilkoma portami, języka programowania Scratch oraz modułów do nauki STEAM.

„Laboratoria przyszłości” warsztaty Lego w klasie 3c – nauka przez zabawę.

2022/2023

Uczestniczymy w Programie Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. Pełen zakres wyposażenia możliwego do zakupienia z pozyskanych środków został ujęty w Katalogu wyposażenia. Katalog zawiera zarówno wyposażenie podstawowe (które będą musiały od 1 września 2022 roku mieć wszystkie szkoły podstawowe) jak i dodatkowe (dobierane swobodnie przez szkoły).

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 136.500 zł

Zakupione wyposażenie w ramach Programu Laboratoria Przyszłości

Drukarka 3D Flashforge Adventurer 3
Drukarka 3D Flashforge Adventurer 4
Filamenty
Pracownia druku 3D
Laptop Dell Latitude 
Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami PASCO
Urządzenie sterujące do mikrokontrolera SMART SBID-MX265-v2
Stacja lutownicza Basatech ZD-99
Statyw oświetleniowy Manfrotto 1051
Lampa Newell AIR 1100
Statyw Libec TH-X
Saramonic Blink 500 Pro B2
Mikrofon bezprzewodowy Sennheiser G4
Gimbal DJI RSC 2
Aparat cyfrowy Canon + karta pamięci 64 GB
LEGO® SPIKE Prime #45678 + części zapasowe
LEGO® SPIKE Prime #45681
LEGO® SPIKE Essential #45345 + części zapasowe
LEGO® Education BricQ Motion Essential
LEGO® Education BricQ Motion Prime
Makeblock – Zestaw Ultimate Robot Kit 2.0
4x Zestawy światło/dźwięk do mBot Explorer Kit
4x Makeblock Smart Camera
Makeblock – robot mBot2
Makeblock – mBot Ranger
Corinth ( Geometria + Fizyka i astronomia )
Kolumna aktywna 15″
Statyw kolumnowy
Mikrofon bezprzewodowy wraz z odbiornikiem
Statyw mikrofonowy
Mikser audio
Kabel XLR
Kabel XLR
Kabel mJack
Przedłużacz

Skip to content