Oferta edukacyjna

Serdecznie zapraszamy do naszych oddziałów przedszkolnych, czynnych w dni robocze w godz. 6.30 – 16.00. Każdym oddziałem opiekuje się wykwalifikowana wychowawczyni.

Szkoła nasza znajduje się w środku osiedla, otoczona jest bardzo przestronnym, odizolowanym od miejskich ulic placem szkolnym, który dostosowywany jest do potrzeb najmłodszych i wyposażany w sprzęt i pomoce edukacyjne umożliwiające bliski kontakt z naturą.
W naszych salach przedszkolnych jest ciepło, przytulnie i bezpiecznie, ponadto dysponujemy własną kuchnią i stołówką, gdzie serwujemy wychowankom trzy urozmaicone posiłki dziennie: śniadanie, obiad i podwieczorek. Jesteśmy szkołą wspomagającą dzieci w ekspresji ruchowej i muzycznej – mamy dość dużą salę gimnastyczną.
Rozbudzamy u dzieci zainteresowania naszą małą ojczyzną. Poprzez baśnie i legendy nawiązujemy do kultury i tradycji regionu, a przede wszystkim uwrażliwiamy dzieci na piękno i walory przyrodnicze Sejneńszczyzny.
Rozwijamy i pielęgnujemy indywidualność i niepowtarzalność dzieci, dbając o ich dobre samopoczucie, wzmacniając poczucie własnej wartości oraz ucząc szacunku do innych. Szczególną troską otaczamy dzieci z problemami. Organizujemy pracę indywidualną pod kątem wszechstronnego rozwoju. W naszym przedszkolu nie podajemy dziecku gotowych treści do zapamiętania. Ono samo poszukuje dróg rozwiązania postawionego przed nim problemu. Dzięki temu odczuwa satysfakcję, zaczyna coraz bardziej wierzyć we własne siły, samodzielnie odkrywa świat emocji, myśli i pojęć, a przede wszystkim jest ciągle zaciekawione, ciągle poszukuje.

Skip to content