Magiczne Spotkania: Budowanie Umiejętności Społecznych poprzez Literaturę Dziecięcą – projekt 2023/2024

W naszym przedszkolu, pani Monika Jatkowska wraz z grupą „Żabki” realizuje projekt „Magiczne Spotkania: Budowanie Umiejętności Społecznych poprzez Literaturę Dziecięcą”. Projekt ten jest finansowany z zadania Sejneńskiej Inicjatywy Lokalnej „Para – buch! Biblioteka – w ruch”, będącego częścią programu „BLISKO”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Poniżej przedstawiamy dotychczasowe zadania zrealizowane w ramach tego projektu:

Wyjście do Biblioteki Publicznej i wypożyczenie książek

  • Dzieci odwiedziły lokalną bibliotekę, gdzie miały możliwość wypożyczenia książek, które następnie wspólnie czytaliśmy i omawialiśmy w przedszkolu.

Tworzenie biblioteki przedszkolnej

 

  • Grupa Żabki założyła własną bibliotekę przedszkolną, w której dzieci same decydowały, jakie książki znajdą się na półkach. Dzięki temu uczą się odpowiedzialności i dbałości o wspólne dobra.

Zajęcia dydaktyczne z książką „Co zrobi Frania? Życzliwość”

 

  • Podczas tych zajęć dzieci poznawały pojęcie życzliwości oraz jej znaczenie w codziennym życiu, ucząc się, jak być życzliwym wobec innych.

Zabawa w wydawnictwo

 

  • Przedszkolaki wcielały się w rolę wydawców, ilustratorów i autorów, tworząc własną książeczkę. Zabawa ta rozwijała kreatywność i umiejętność współpracy.

Zajęcia dydaktyczne z książką „Co zrobi Frania? Akceptacja” – Spotkanie z Moniką Łostowską

 

  • Dzieci uczestniczyły w zajęciach dotyczących akceptacji i tolerancji, na których była również autorka bajek dla dzieci, Monika Łostowska. Spotkanie to było inspirującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników.

Projekt „Magiczne Spotkania” to wyjątkowa inicjatywa, która poprzez literaturę dziecięcą pomaga naszym podopiecznym rozwijać ważne umiejętności społeczne. Serdecznie zapraszamy do śledzenia dalszych działań i postępów w ramach tego programu.

Skip to content