Facebook

Luty jest miesiącem bezpiecznego internetu. Wszystkie klasy wezmą udział w obchodach DBI 2023 na lekcjach informatyki ale także na innych zajęciach. Zgłoszone zostały wszystkie klasy do udziału w wydarzeniach online.

8 lutego – klasa 7 i 8a Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci?

Lekcja dotyczyć będzie zagadnień związanych z dezinformacją w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem dezinformacji w mediach społecznościowych. Prowadząca opowie, jak rozpoznawać fake newsy i weryfikować informacje w Internecie, w jaki sposób dbać o higienę cyfrową, a także jak nie poddawać się dezinformacji.

9 lutego – klasy 2 Sieciaki poznaj bezpieczny internet

Lekcja nawiązuje do fabuły książek z serii „Sieciaki” i treści serwisu edukacyjnego dla dzieci Sieciaki.pl. 

10 lutego – 8b, 8c i 8d Dbam o swoja prywatność w sieci

Lekcja poświęcona jest wizerunkowi online. Młodzież pozna zagadnienia z nim związane, takie jak cyfrowy ślad, reputacja online, prywatność. Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się jak budować pozytywny wizerunek w internecie i jakie zagrożenia wiążą się z  brakiem dbałości o prywatność.

14 lutego – klasy 3 Tajemniczy link i kłopotów sto
Podczas lekcji uczniowie dowiedzą się czym są wirusy komputerowe i jakie szkody mogą wyrządzić. Prowadząca opowie, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z aplikacji i gier wideo oraz jak uniknąć zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem. Uczniowie i uczennice poznają też odpowiedź na pytanie: dlaczego nie powinniśmy klikać w dziwne linki?

15 lutego – klasy 4, 5 i 6 Co czyha na naszą prywatność?

Lekcja będzie dotyczyć najważniejszych zasad bezpieczeństwa w Internecie. Prowadzący opowie, na co zwrócić uwagę, aby nie utracić kontroli nad swoimi danymi i tożsamością oraz jak zapewnić sobie bezpieczeństwo i spokój podczas korzystania z gier, aplikacji oraz usług sieciowych.

22 lutego – klasy 1 spektakl 8.55-10.25

Jego misją jest pomoc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Dzieci będą mogły dowiedzieć się o zagrożeniach w sieci, a nasi bohaterowie krok po kroku wyjaśniają im jak mogą poradzić sobie z nimi. Po spektaklu odbędzie się interaktywne spotkanie online z Plikiem i Folderem.

Skip to content