Facebook

Dzień Bezpiecznego Internetu (padlet.com)

Gry i zabawy dot.bezpieczeństwa w sieci

Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy Razem! 

 

DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet. 

Nasza szkoła też przystąpiła do akcji. Chcemy wszyscy wspólnie propagować działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. oraz promować pozytywne wykorzystywanie internetu.  

Z okazji obchodów DBI 2022 przygotowaliśmy kalendarz różnych wydarzeń w lutym. Odbędą się konkursy, spotkania z policjantem i zajęcia edukacyjne. 

8 lutego klasy 1 – 3 świętowały ten dzień promując uprzejmość, która zwalcza złe zachowania w sieci. Każdy przyniósł maskotkę, rysowaliśmy plakaty i powstała gazetka na korytarzu szkolnym oraz w klasopracowni komputerowej. Na zajęciach informatyki przenieśliśmy się do świata Interlandnii, by stać się świadomymi odkrywcami internetu.  

Klasy starsze tworzą taśmę filmową dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z sieci, oglądają filmy promujące wiedzę nt. potrzeb związanych z funkcjonowaniem w świecie cyfrowym, czerpania przyjemności z korzystania z technologii oraz radzenia sobie z zagrożeniami, które temu towarzyszą oraz biorą udział w spektaklach i lekcjach online przygotowanych przez ekspertów Polskiego Centrum Programu „Safer Internet”,  

klasy 1-3
Wydarzenie pt. „ Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ”, odbędzie się online w dniu 16.02 w godz. 8:55. Spektakl trwa do 10.30, w międzyczasie 10 minutowa przerwa.

klasy 4-6

 „ Dzieci sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów ”.  Wydarzenie odbędzie się online w dniu 10.02 w godz. 10:45 – 12.25 z przerwą 10 minutową. 

 Klasy 7-8

Wydarzenie pt. „Ciało nie określa” odbędzie się online w dniu 24.02 o godz. 8:55-9.40 (czwartek). 

DBI 2022 – klasy 5-8

Spotkanie z przedstawicielem policji p.E.Pacuk odbyło się 16 lutego na Teamsach. Dotyczyło ogólnych zasad korzystania z social mediów.

 

Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów – obejrzeliśmy spektakl online dla klas 4-6, 9 lutego i klas 1-3 – 16 lutego

Skip to content