Archiwum, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach

Szkoła Podstawowa w Sejnach

im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala"Aktualnosci - rok szkolny

Przerwa świąteczna...

26 grudnia 2017 r.

...od 25 grudnia 2017 do 1 stycznia 2018

Jasełka szkolne klas I - VI

22 grudnia 2017 r.

Dnia 22 grudnia 2017 roku w szkole podstawowej przy ulicy Wojska Polskiego odbyły się Jasełka: „ KRÓL – MIŁOŚCI, BÓG MIŁOŚCI” .Przedstawienie jasełkowe przypomniało biblijne wydarzenia związane z przyjściem Jezusa na świat oraz wprowadziły w radosny nastroju świąt Bożego Narodzenia.
Scena z Małym Księciem ukazała, czym zajmują się ludzie współczesnego świata. Następnie Mały Książe, przekazuje, że najważniejsza w życiu każdego człowieka jest miłość do drugiego człowieka i miłość do Boga.
Koordynator: Elżbieta Doroszko

Jasełka Szkolne i Wigilie klasowe klas VII i gimnazjalnych

22 grudnia 2017 r.

Jasełka szkolne kl 7, II i III gim

21 grudnia 2017 r.

22 grudnia, od godz.8.15 odbędą się Jasełka szkolne, następnie Wigilie klasowe z wychowawcą (do 11.30)

Audycja muzyczna dla klas I - III

19 grudnia 2017 r.

19 grudnia (wtorek) na 1 lekcyjnej wysłuchamy audycji muzycznej pt.: "Hej kolęda, kolęda!" w wykonaniu artystów ARTE-MUZA z Białegostoku.
Poznamy dawne zwyczaje kolędowania z Gwiazdą, Turoniem, Pasterzami, Królami, Diabłem i Śmiercią.
Zapraszamy

Konkurs Dobry zawód-fajne życie

14 grudnia 2017 r.

Do II etapu Konkursu Dobry zawód-fajne życie, zakwalifikowało się 5 uczniów naszej szkoły: P.Jankowska, K.Zubrzyńska, P.Gołębiewska, N.Modzelewska, M.Polens. Życzymy powodzenia, termin konkursu 19 grudnia - 5 godz. lekcyjna (wtorek)

Sprawdzian dyrektorski klas VII

12 grudnia 2017 r.

20 grudnia na 5 lekcyjnej odbędzie się sprawdzian dyrektorski z matematyki dla klas VII nt wykorzystania obliczeń procentowych w zadaniach praktycznych.

Głośne czytanie z Mikołajem

12 grudnia 2017 r.

6 grudnia 2017 roku słuchaliśmy opowieści świątecznych czytanych przez „Mikołajów”: pana Wiesława Kibisza, pana Sylweriusza Sasa i pana Bogdana Sojko. Głośno czytane teksty wprowadziły nas w miłą, świąteczną atmosferę. Święta tuż, tuż. Oby nie zabrakło książek w prezentach po d choinką.
Organizatorzy: E. Wróblewska, T. Klucznik, W. Borodziuk, J. Mackiewicz

„Paczka Bożonarodzeniowa”

12 grudnia 2017 r.

9.XII.2017 w Auli Papieskiej przy Muzeum Ziemi Sejneńskiej miało miejsce przekazanie paczek w ramach akcji „Paczka Bożonarodzeniowa” dla Polaków na Białorusi. Mieliśmy okazję spotkać się z panią Weroniką Sebastianowicz.

Mikołajki w klasach I - VI

11 grudnia 2017 r.

6 grudnia 2017 r, w naszej szkole odbyły się Mikołajki Szkolne. W tym dniu obowiązywało przebranie „Mikołajkowe” , mogliśmy oglądać: Śnieżynki, Mikołaje, Elfy i inne przebrania, a najciekawsze zostały nagrodzone. W tym dniu Samorząd Uczniowski obdarowywał wszystkich słodkimi upominkami. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.
Koordynator: Elżbieta Doroszko

Paczka dla potrzebujących

11 grudnia 2017 r.

Nie liczy się to ile posiadasz,
ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”
5 grudnia 2017 roku w naszej szkole w ramach szkolnego Wolontariatu przystąpimy do przygotowania paczek dla potrzebujących Rodaków z Litwy i Białorusi. Każda klasa przygotowała jedną paczkę. W paczkach znalazły się produkty żywnościowe, środki czystości, przybory szkolne, kartka z życzeniami oraz Opłatek – znak przyjaźni i miłości. Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie w niesienie pomocy, a szczególnie ich Rodzicom za sponsorowanie paczek. Życzymy Zdrowych i Wesołych Świąt!
Koordynator na terenie szkoły: Elżbieta Doroszko

I miejsce w Igrzyskach Dzieci Grupy Północnej

11 grudnia 2017 r.

Gratulujemy!!

Dzień Wolontariusza

5 grudnia 2017 r.

Dziś, 5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Ten wyjątkowy dzień jest okazją,, aby podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie działają na korzyść innych. Opieka p.B.Kukolska i p H.Borowska

Szkolni Wolontariusze z opiekunami

Dzień Otwarty

4 grudnia 2017 r.

Dzień Otwarty dla rodziców
- klas I - VI odbędzie się 6 grudnia 2017 r. (ŚRODA) w godz. 17.00 - 19.00
- klas VII, II i III gim odbędzie się 7 grudnia 2017 r. (czwartek) w godz. 17.00 - 19.00
Zapraszamy

Akcja dobroczynna - Szkoło Pomóż i Ty

4 grudnia 2017 r.

W październiku w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych Pomóż i Ty. Tegoroczna akcja miała na celu pomoc 17-letniej Oliwii Kielusiak, która pomimo przepukliny oponowo-rdzeniowej i niedowładu kończyn dolnych jest aktywną i wzorową uczennicą z pasjami. Z uwagi na jej stan zdrowia fizycznego niezbędne jest zapewnienie jej systematycznej rehabilitacji wspomagającej dalszy rozwój i sprawność. Pasją Oliwii są sporty i taniec. Specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny tj.aktywny, sportowy wózek inwalidzki oprócz rehabilitacji ułatwi Oliwii realizacją jej pasji poprzez udział w kursach tańca i zawodach sportowych. Koszt takiego sprzętu to około 15 000 zł, dlatego od ofiarności i wrażliwości ludzi zależeć będzie ułatwienie Oliwii spełnienia marzeń o uprawianiu sportu.
Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 1084,61 zł. Za wpłaty każdy uczeń otrzymał cegiełki przysłane przez Fundację. Zebrane pieniądze 22.11.2017 r. zostały przelane na wskazane konto Fundacji. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
Koordynator: Jolanta Luto

Szkolny bal i Andrzejki- kl.7 II i IIIgim

30 listopada 2017 r.

16. 11.2017 r. SU zorganizował „Szkolny bal” - młodzież ubrała się bardzo elegancko. Odtańczono m.in.belgijkę oraz poloneza. A 23 listopada SU zorganizował szkolne Andrzejki.

Ratujemy i uczymy ratować

28 listopada 2017 r.

W listopadzie uczniowie klas Ia i Ib zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła p. Celina Masianis wraz z wychowawcami kl.I p. Beatą Wiśniewską i p. Wiolettą Borodziuk. W czasie szkolenia uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych na manekinie ,,mini Ania”, co pozwoliło bardziej efektywnie utrwalić zdobyte wiadomości. W podsumowaniu szkolenia uczniowie wypełnili krótki test dotyczący głównych zasad udzielania pierwszej pomocy. Wszyscy zostali małymi ratownikami.
tekst: C. Masianis

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

28 listopada 2017 r.

W tym roku miesiąc październik – Miesiąc Bibliotek Szkolnych obchodziliśmy na „bajkowo”. Uczniowie klas I –III wzięli udział w konkursie czytelniczo – plastycznym „Z jakiej jestem bajki?”. Wykonali przepiękne prace plastyczne o ulubionych bohaterach bajek. Nie zabrakło Księżniczek, Złotych Rybek, Minionków, Kotów w butach, Wróżek, Batmanów.
Lubimy czytać i mamy swoich ulubionych bohaterów!

Audycja muzyczna Różowe lata 70-te

28 listopada 2017 r.

23 listopada wysłuchaliśmy audycji muzycznej w wykonaniu artystów Arte-Muza z Białegostoku. Bawiliśmy się w rytmach disco, rocka, hard rocka i hip hopu. Lata 70-te to odblaskowe kolory, dzwony i buty na platformach. Barwna muzyka i kolorowi odbiorcy. Mogliśmy usłyszeć utwory ABBY, Bee Gees, The Rolling Stones, Pink Floyd, Perfect i Bajm. Jak się bawiliśmy - zobaczcie sami:)

Spotkanie z Arturem Urbanowiczem

24 listopada 2017 r.

23.11.2017 spotkaliśmy się z autorem „Gałęzistego” i „Grzesznika” panem Arturem Urbanowiczem w Bibliotece Publicznej w Sejnach. Na co dzień wykładowca matematyki na Uniwersytecie Gdańskim zaprezentował swoje fragmenty pracy twórczej powieści kryminalnych mocno osadzonych w realiach Suwalszczyzny. Ujął nas bezpośrednim sposobem bycia, humorem , dystansem do samego siebie oraz otaczającej nas rzeczywistości. Zatem..do książek Artura Urbanowicza!

Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

22 listopada 2017 r.

17 listopada 2017r. uczennice naszej szkoły brały udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Poćkunach. Klasy I – III reprezentowała Gabrysia Stankiewicz z kl. I a, która zdobyła III m-ce w kategorii klas I – III, zaś reprezentantką klas IV – VI była Oliwia Matelak z kl. VI c, która zdobyła Wyróżnienie. Gościnnie wystąpiła też uczennica kl. VII b – Maja Zianowicz. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!! Uroczystość przebiegała w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Opiekunem uczniów podczas Konkursu była p. Wioletta Borodziuk.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konwencji Praw Dziecka

20 listopada 2017 r.

Uchwalenie Konwencji jest jednym z ważniejszych osiągnięć Polski w dziedzinie ochrony praw dziecka. Konwencja to zestaw obowiązków i norm międzynarodowych, w których zwraca się szczególna uwagę na bezradność dziecka. Obejmuje ona cztery dziedziny:
Prawa i wolności osobiste
Prawa socjalne
Prawa kulturalne
Prawa polityczne
Celem apelu było przekazanie informacji o prawach ustanowionych dla dzieci i z myślą o nich. Ich przestrzeganie należy przede wszystkim do dorosłych, którzy stwarzają dzieciom warunki do życia i rozwoju.

Apel przygotowany był przez uczniów klas IV – VI. Gościliśmy z tej okazji Przedstawiciela Powiatowej Komendy Policji w Sejnach na temat Praw Dziecka. Uczniowie przekazali to w montażu słowno – muzycznym i scenkach tematycznych. Apel przygotowali uczniowie pod kierunkiem: p. E. Doroszko, p. D. Fiećko, p. M. Kisielewskiej, p. W. Kibisza

Zabawa Andrzejkowa dla uczniów klas I - III i IV - VI

16 listopada 2017 r.

Zapraszamy na Andrzejki klasowe:
21 listopada (wtorek) uczniów klas I - III w godz. 17.00 - 19.00
22 listopada (środa) uczniów klas IV - VI w godz. 17.00 - 19.30

Mama, Tata, Tablet - kampania społeczna dot. korzystania z urządzeń multimedialnch

16 listopada 2017 r.

film-polecamy

Ślubowanie klas pierwszych

15 listopada 2017 r.

9 listopada 2017r. odbyło się ślubowania uczniów klas pierwszych
Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią dyrektor Bożenę Twardowską na uczniów naszej szkoły.

Witamy w naszej szkolnej społeczności 42 nowych uczniów. Życzymy Wam, by każdy dzień w szkole dostarczał wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Akcja Lekcja dla Rodaka

15 listopada 2017 r.

Włączamy się do Akcji "Lekcja dla Rodaka".
Sprawozdanie w zakładce Lekcja dla Rodaka

Szczegóły akcji na: http://www.fundacjadlarodaka.pl/wydarz…/lekcja-dla-rodaka-2/

Festiwal Pieśni Patriotycznej w klasach I - VI

15 listopada 2017 r.

W tym roku Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy Festiwalem Pieśni Patriotycznej.
9 listopada po wysłuchaniu wprowadzenia o historii święta, najważniejszych wydarzeniach poprzedzających 11 listopada 1918 roku oraz wierszy patriotycznych, rozpoczął się Festiwal Pieśni Patriotycznej. Repertuar był zróżnicowany, a występy uczestników budziły aplauz publiczności.
Komisja spośród klas I – III i IV – VI wybrała dwie uczennice, które będą reprezentować naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznych – 17 listopada 2017. Są to: Gabriela Stankiewicz z kl. IA, która wykonała pieśń pt.„Przybyli ułani” i Oliwia Matelak z kl.VIC, która zaprezentowała utwór pt. „Dziewczyna z granatem”.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwyciężczyniom gratulujemy!
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości: B.Żylińska,T.Klucznik, E.Doroszko i M.Tomkiewicz.

Zaproszenie do udziału w konkursie

14 listopada 2017 r.

Konkurs on-line w ramach projektu "Dobry zawód - fajne życie". konkurs Zgłoszenia prosimy kierować do p.B.Kukolskiej i p.H.Borowskiej

Akademia - 11 listopada (klasy VII-II i III gim)

14 listopada 2017 r.

10 listopada odbyła się akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości.
Delegacje klas wraz z wychowawcami uczestniczyły w miejskich obchodach Święta Niepodległości.

Koncert pieśni i piosenki patriotycznej (klasy I - VI)

8 listopada 2017 r.

9 listopada (CZWARTEK) jest Dniem Galowym. Zapraszamy na "Koncert pieśni i piosenki patriotycznej", który odbędzie się na:
4 lekcji - dla uczniów klas I-III
5 lekcji- dla uczniów klas IV -VI

Szkolenie i Zebranie z Rodzicami 9 listopada - czwartek (klasy VII, II i III gim)

7 listopada 2017 r.

O godz 17.00 ogólne zebranie nt "Problemy dorastania", następnie Zebranie z Rodzicami i wychowawcą w klasach. Serdecznie zapraszamy.

Mistrz Pięknego Czytania

7 listopada 2017 r.

31 października w bibliotece szkolnej LO im. Sz. Konarskiego odbył się finał konkursu Mistrz Pięknego Czytania. Nasze dziewczyny pokazały się z jak najlepszej strony. Natalia Modzelewska zdobyła tytuł wicemistrza oraz bon na zakupy do księgarni Sowa, a Izabela Janczulewicz uplasowała się na 3 miejscu. Gratulujemy!!!

Dzień Otwarty dla klas I - VI

7 listopada 2017 r.

6 listopada 2017 o godz. 17.00-19.00

30, 31 października, 1 listopada dni wolne...

1 listopada 2017 r.

Dotyczy uczniów budynku przy ulicy Wojska Polskiego 64 (klasy I - VI)
Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem nr 13/2017/2018 Dyrektora szkoły, dni 30 i 31 października 2017r. (poniedziałek, wtorek) są dniami wolnymi od nauki szkolnej. We wtorek 31 października szkoła będzie nieczynna ze względu na to, że pracownicy mają dzień wolny za 11 listopada.

Stypendia edukacyjne Zarządu Województwa Podlaskiego

24 października 2017 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania stypendiów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w zakładce Edukacja → Stypendia → Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce → 2016/2017: więcej informacji

Romeo i Julia w Teatrze Buffo

23 października 2017 r.

18 października - wyjazd klas III-ich gim do Warszawy na młodzieżowy musical "Romeo i Julia" w Teatrze Buffo (polecamy gorąco), w reżyserii Janusza Józefowicza, oparty na podstawie dramatu Romeo i Julia Williama Shakespeare’a. Muzykę skomponował Janusz Stokłosa, którego mieliśmy okazję poznać za kulisami teatru. Zwiedziliśmy także Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mistrz pięknego czytania

17 października 2017 r.

Dzisiaj w szkole pod lasem odbył się finał szkolnego konkursu "Mistrz pięknego czytania". I miejsce zdobyła Izabela Janczulewicz z kl. III c, II miejsce Natalia Modzelewska z kl. III a, a III miejsce Gabriela Zajko z kl. III b. Zwyciężczynie otrzymały nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy oceny celujące z języka polskiego. Gratulujemy!

Program edukacyjny „Kaleka czy COOL-awy”

15 października 2017 r.

W ramach edukacji włączającej uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez Towarzystwo Przyjaciół Szalonego Wózkowicza. Skorzystaliśmy z programu budowania zmian świadomości i wiedzy o różnych rodzajach niepełnosprawności, samych OzN (osoby z niepełnosprawnością), oraz komunikacji z nimi – w celu włączania, integracji społecznej i aktywizacji środowisk.
Sprawozdanie i zdjęcia z tych zajęć w zakładce Realizowane priorytety, a także na fb
/admin/

Dzieło Nowego Tysiąclecia

14 października 2017 r.

Dnia 12 października 2017 roku, po raz kolejny w budynku szkoły przy Wojska Polskiego przeprowadzono zbiórkę na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wymiar charytatywny Dnia Papieskiego „Idźmy naprzód z nadzieją” –obejmuje pomoc materialna dla uzdolnionej, niezamożnej młodzieży z małych miast i wsi.
Koordynator: Elżbieta Doroszko

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2017 r.

Dnia 16 października 2017 roku w budynku szkoły przy Wojska Polskiego odbyła się Akademia z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu uczniowie w montażu słowno – muzycznym podziękowali nauczycielom za wiedzę, życzliwość, uśmiech i pomoc. Przeprosili za swoje zachowanie i życzyli wszystkiego najlepszego. Nie zapomnieli o pracownikach naszej szkoły, składając im życzenia. Akademię przygotowali uczniowie klas VI, V pod kierunkiem p. E. Doroszko i p. W. Kibisza

Uroczysta Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać.(M. Twain)

13 października 2017 r.

13 października uroczyście obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Akademię przygotowała klasa VIIc i VIIa pod opieką p.K.Tura i p.T.Ziniewicz-Tur. Pięknym akcentem było wspomnienie naszej niedawno zmarłej koleżanki, wychowawczyni wielu pokoleń młodych chemików- śp. Aliny Ogórkis

XVII Dzień Papieski w naszej szkole

8 października 2017 r.

- 9 października (poniedziałek) w budynku przy ul. Mickiewicza
- 16 października (poniedziałek) w budynku przy Wojska Polskiego
obchodzimy XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją!” - obowiązuje strój galowy.

Szczególnie widocznym znakiem tego święta będzie publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja od 16 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości.

Pokaz historyczny dla klas IV- VI

8 października 2017 r.

12 października (czwartek) na 2 lekcyjnej obejrzymy pokaz historyczny „Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka”.
Zapraszamy klasy IV - VI

Audycja muzyczna dla klas IV - VI

7 października 2017 r.

10 października (wtorek) na 5 lekcyjnej wysłuchamy audycji muzycznej pt.: "Tanecznym krokiem dookoła świata" w wykonaniu artystów ARTE-MUZA z Białegostoku.
Poznamy historię tańca towarzyskiego przy udziale zawodowej pary tanecznej.
Scenariusz i opracowanie audycji - Dariusz Dudko.
Zapraszamy uczniów klas IV - VI

Konkurs plastyczny - wyniki

7 października 2017 r.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Józef Piłsudski – Portret Wielkiego Polaka", organizator - Sejneński Okręg Związku Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej TP JP. Dnia 5 października 2017 r. zaproszeni goście oraz uczestnicy konkursu spotkali się na Błoniach Klasztornych. Najpierw zapalono znicze w Alei Pamięci i przy Kopcu Żwirki i Wigury, następnie wręczono nagrody uczestnikom konkursu. Spotkanie zakończyło się śpiewaniem pieśni legionowych oraz pieczeniem kiełbasek.

Nagrody otrzymali:
Oliwia Bukało kl. VII B – I miejsce
Klaudia Połuboczek kl. V B – II miejsce
Damian Połuboczek kl. I B – III miejsce
Hubert Chrulski kl. IV B – III miejsce
Wyróżnienia otrzymali:
Jakub Gaus kl. III B
Piotr Miszkiel kl. III B
Paweł Gniazdowski kl. III B
Joanna Ramotowska kl. III D
Łukasz Obiecunas kl III B
Magdalena Luto kl. IV C
Oliwia Androsiuk kl. V B
Kamila Draugialis kl. V B
Maja Hołdyńska kl VI C
Patrycja Jungiewicz kl. VI C

Koordynator konkursu: Bożena Żylińska

Czasem cały świat oznacza mniej, niż jeden człowiek, którego brak…

6 października 2017 r.

W związku z uroczystościami pogrzebowymi 11 października uczniowie w budynku przy ul. Mickiewicza będą mieli trzy pierwsze lekcje.

Domowe wypieki (budynek przy Mickiewicza)

5 października 2017 r.

Od poniedziałku (9 października) przez dwa tygodnie, w szkolnym sklepiku, na przerwach, będą sprzedawane domowe wypieki - ciasta, babeczki, słodkości. Zebrane kwoty zostaną przekazane na fundusz stypendialny "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
Opiekunowie akcji - H.Borowska i B.Kukolska

Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas VII, II i III gim

5 października 2017 r.

Pozalekcyjne zajęcia profilaktyczne nt. "Czego nie powie ci dealer" odbędą się w następujących terminach:
5 października - VIIa (8 lek)
9 października - IIb i VIIc (7, 8 lek)
11 października - III b (8 lek)
12 października - VII b (8 lek)
19 października - IIc, III a (7, 8 lek)
25 października - IIIc (8 lek)

Nowy Samorząd Uczniowski :) (klasy VII i gimnazjalne)

3 października 2017 r.

W wyborach do samorządu uczniowskiego najwięcej głosów uzyskała Gabrysia Zajko, która została przewodniczącą szkoły. W zarządzie zasiadają także: Iza Janczulewicz, Monika Gryguć, Julia Tur, Julia Maksimowicz i Gabrysia Linkiewicz. Opiekunem samorządu została pani Teresa Ziniewicz-Tur. Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy.

Dzień Otwarty

2 października 2017 r.

Zapraszamy rodziców uczniów klas VII i II, III gim na Dni Otwarte dnia 5 października (czwartek) w godz. 17-19.

Nowości na stronie

1 października 2017 r.

W zakładce Ważne daty ukazała się informacja dotycząca dni wolnych w tym roku szkolnym, oraz harmonogram egzaminu gimnazjalnego.
W zakładce Dziennik elektroniczny znajduje się link do logowania dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych
/admin/

Próbna ewakuacja w naszej szkole

29 września 2017 r.

29 września 2017 r. w obu budynkach naszej szkoły (w budynku przy ul. Mickiewicza o godz. 10.00, oraz w budynku przy ul. Wojska Polskiego o godz. 11.00) przeprowadzono ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. Wszystko przebiegło zgodnie z wymaganiami określonymi w § 17 rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków.

Zebranie Rodziców uzniów klas I - VI

26 września 2017 r.

4 października (ŚRODA) w budynku przy ul. Wojska Polskiego 64 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I - VI.
Zapraszamy rodziców klas I a i I b - godz. 16.00, stołówka szkolna, spotkanie z panią psycholog nt.: "Adaptacja dziecka w szkole"
Zapraszamy rodziców klas II - VI - godz. 16.30, sala gimnastyczna, zebranie ogólne
Po spotkaniach zapraszamy do sal lekcyjnych na zebranie z wychowawcami klas. (wykaz sal w budynku szkoły)

Festyn Sportowy dla klas I - III

26 września 2017 r.

27 września (ŚRODA) na boisku szkolnym, w trakcie 3 i 4 lekcyjnej, odbędzie się Festyn Sportowy dla uczniów klas I - III. Obowiązuje strój sportowy.
Zapraszamy uczniów i nauczycieli

Oto galeria zdjęć z tego dnia. Więcej na fb...

Konkurs „Jesienne cudaki z warzyw i owoców” dla klas I - VI

18 września 2017 r.

Konkurs adresowany jest do wszystkich chętnych uczniów klas I-VI. Rozstrzygany będzie w dwóch kategoriach klas: I – III i klas: IV – VI.
Cele konkursu:
- promowanie spożywania warzyw i owoców poprzez zabawę artystyczną z nimi związaną,
- zachęcanie dzieci do częstego spożywania warzyw, owoców oraz soków owocowo-warzywnych,
- uświadamianie wśród dzieci zdrowotnych zalet codziennego spożywania owoców i warzyw,
- uczenie dzieci kreatywnego myślenia, samodzielności i podejmowania inicjatyw dotyczących zdrowego stylu odżywiania się,
- rozwijanie wyobraźni twórczej i plastycznej.
Warunki uczestnictwa w konkursie:
- prace wykonujemy samodzielnie,
- każdy uczestnik może wykonać tylko jedną pracę,
- pracę wykonujemy z dowolnych owoców lub warzyw,
- każda praca powinna być podpisana.
Kryteria oceny:
- pomysłowość i oryginalność,
- estetyka pracy,
- wkład pracy ucznia.

Ze względu na estetykę i świeżość owoców i warzyw wyznaczono tylko jeden dzień na składanie prac – poniedziałek 25 września 2017 r. Miejsce składania prac: hol obok szatni.

Organizatorzy: J.Luto, E.Stankiewicz, W.Kibisz

Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA

12 września 2017 r.

24. edycja akcji Sprzątanie świata - Polska przebiega pod hasłem:
„Nie ma śmieci - są surowce". 15 września (PIATEK) na 6 i 7 godzinie lekcyjnej, uczniowie klas VI naszej szkoły wraz z wychowawcami wzięli udział w tej akcji.
Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Ukazywać także będziemy korzyści z Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, segregacji odpadów oraz poszanowania zasobów środowiska.
Koordynator akcji p. S.Sas

...więcej na fb

Uwaga uczniowie klas II - VI

8 września 2017 r.

Podajemy grafik zgłaszania się wychowawców klas z legitymacjami uczniów do sekretariatu szkoły, w celu ich aktualizacji:
klasy II - 25.09
klasy III - 26.09
klasy IV - 27.09
klasy V - 28.09
klasy VI - 29.09
Należy dostarczyć legitymację swemu wychowawcy w terminie do 24 września 2017 r.

Zebranie Rodziców - klasy I - VI

7 września 2017 r.

13 września (ŚRODA) o godzinie 17.00, w budynku przy ul. Wojska Polskiego 64 odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas I - VI. Zapraszamy

Plan lekcji

31 sierpnia 2017 r.

Plan lekcji dla klas I - VII SP oraz II i III Gimnazjum jest dostępny w zakładce Plan lekcji
aktualizacja 31.08.2017 godz. 12.00
/w przypadku błędu proszę odświeżyć stronę - admin/

Rozpoczęcie roku szkolnego - klasy I - VII i gimnazjum

30 sierpnia 2017 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r.

- klasy VII SP, klasy II G, klasy III G o godz. 9.30 na sali gimnastycznej w budynku przy ulicy Mickiewicza 36
- klasy II-VI SP o godz. 10.30 na sali gimnastycznej w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 64
- klasy I SP o godz. 11.30 na sali gimnastycznej w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 64
Uwaga: Zapraszamy 4 września rodziców po odbiór podręczników u wychowawców klas.

...więcej na fb

Klasa I a i I b - listy uczniów

28 lipca 2017 r.

W zakładce Rekrutacja wstępna znajduje się Lista uczniów przyjętych do Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach na rok szkolny 2017/2018 z podziałem na klasy - klasa I a i klasa I b

Uwaga: Aby otworzyć załącznik należy mieć zainstalowany program do przeglądania plików PDF | Adobe Acrobat Reader DC /admin/

Wykaz podręczników

29 czerwca 2017 r.

Wykaz na rok szkolny 2017/2018 znajduje się w zakładce obok pod nazwą Podręczniki. Dotyczy tylko przedmiotów religia i wiedza do życia w rodzinie.

... przerwa wakacyjna 26 czerwca - 31 sierpnia ...

23 czerwca 2017 r.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

21 czerwca 2017 r.

Uroczystość rozdania świadectw odbędzie się 23 czerwca o godzinie:
9.15 - klasy I i II w salach lekcyjnych oraz klasy IV, V i VI na sali gimnastycznej
11.00 - klasy III na sali gimnastycznej
Zapraszamy

Konkurs Jednego Wiersza

21 czerwca 2017 r.

Nasze uczennice otrzymały dyplomy za II i III miejsca w konkursie Jednego Wiersza - Suwałki

Wiktoria Tujakowska, Kamila Draugialis, Anna Jurkiewicz

GRATULUJEMY!!!

Fot. dzięki grzeczności Pani M. Tujakowskiej

Zdaliśmy egzamin na kartę rowerową

20 czerwca 2017 r.

Dajesz! Dajesz! czyli...
10 najważniejszych zasad, które należy przestrzegać, jadąc rowerem:
1. Zasada ograniczonego zaufania - myśl o innych
2. Ruch prawostronny - również na drodze dla rowerów
3. Czerwone znaczy STOP - musisz się zatrzymać!
4. Ścieżki dla rowerów - chodnik jest dla pieszych!
5. Sygnalizacja, czyli rowerowy kierunkowskaz - reaguj wcześniej
6. Nie lubisz, gdy ktoś zagradza Ci drogę? - Nie tarasuj jej samemu!
7. Patrz gdzie jedziesz - wyjmij słuchawki z uszu
8. Lepiej widoczny, widocznie lepszy - Zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
9. Kontakt z innymi - Zadbaj o relacje z innymi.
10. Bądź świadomy - Znaj przepisy.

Kiermasz podręczników

19 czerwca 2017 r.

20 czerwca (WTOREK), w naszej szkole odbędzie się „Kiermasz podręczników używanych”. Będzie możliwość sprzedaży i kupna książek do religii i wychowania do życia w rodzinie.
Zainteresowanych prosimy o przybycie w godzinach od 14.00 do 16.00 na hol szkolny.
Serdecznie zapraszamy!

15, 16 czerwca 2017 - dni wolne od zajęć lekcyjnych...

15 czerwca 2017 r.

Ogólnopolska akcja CZYTANIE ZBLIŻA

15 czerwca 2017 r.

W dniach 3-10 czerwca 2017 r. w całej Polsce trwa XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania dzieciom pod hasłem "Czytanie zbliża". Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom". My też popieramy tę akcję.

Przedstawienie kl.III A - Czerwony Kapturek szuka Księcia

12 czerwca 2017 r.

8 czerwca po kilkumiesięcznej pracy na kółku teatralnym, uczniowie klasy III A zaprezentowali przed publicznością przedstawienie.
Spektakl „Czerwony Kapturek szuka Księcia” w zabawnej formie ostrzega przed lekkomyślnym zawieraniem znajomości przez Internet. Dziewczynka, która koniecznie chciała poznać księcia, umówiła się na spotkanie z Wilkiem. Bajka w żartobliwej formie ukazała, jak niebezpieczne może być umawianie się na spotkanie, z kimś kogo zupełnie nie znamy, a kto w sieci prezentuje się nam z jak najlepszej strony.
Warto tutaj podkreślić wspaniałą grę aktorów, którzy z wielkim zaangażowaniem odtwarzali swoje role. Nie było widać tremy, ani napięcia, które zazwyczaj towarzyszy występom na scenie. Młodzi artyści świetnie się bawili, wcielając się w bajkowe postacie. Kolorowe stroje i dekoracje oraz oprawa muzyczna doskonale dopełniały całe widowisko. Szczególny zachwyt wzbudził występ Oli, odtwarzającej postać Czerwonego Kapturka, która miała do opanowania najdłuższy tekst, wspaniale spisała się w swej roli. Zresztą wszystkie dzieciaki: Czarownica- Hania,Śnieżka-Zuzia, Krzycząca Księżniczka-Natasza, Drzewa-Kacper i Piotrek, Krasnoludki- Amelka i Wiktoria,Żaba Książę- Kacper, Smok-Adam,Piękny Książę-Mikołaj, Narrator-Bartek, Wilk- Staś, Pszczółka-Madzia,Książę- Miłosz, Babcia- Oliwka spisały się doskonale i zasłużyły na ogromne brawa.
Uczniów do występu przygotowała p. Jolanta Luto
tekst - J. Luto

Rodzice przyszłych I - klasistów

6 czerwca 2017 r.

Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza Państwa na spotkanie, które odbędzie się 8 czerwca 2017 (CZWARTEK) o godz. 16.30 na sali gimnastycznej.

Dzień Otwarty

3 czerwca 2017 r.

Dzień Otwarty dla rodziców klas 4 - 6 odbędzie się 8 czerwca 2017 r. (CZWARTEK) w godz. 17.00 - 19.00
Zapraszamy

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepełnosprawni są wśród nas”

31 maja 2017 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VI.
Maksymalna ilość zgłoszonych prac: trzy z każdej klasy – prace wybiera wychowawca.
Temat konkursu - "Wszyscy jesteśmy tacy sami"
Interpretacja tematu musi dotyczyć zagadnienia niepełnosprawności. Mile widziane uwzględnienie różnych rodzajów niepełnosprawności.
Technika i format prac:
Prace indywidualne, format A4 lub A3, technika prac dowolna (z wyłączeniem grafiki komputerowej oraz prac przestrzennych). W prawym górnym rogu z przodu pracy należy pozostawić miejsce na przyklejenie metryczki (4cmX 11cm)
Prace należy dostarczyć do 12 czerwca 2017 roku do nauczycieli: T.Twardowska, J.Luto, W.Kibisz

Dzień Dziecka i Dzień Sportu

22 maja 2017 r.

Świętujemy 1 czerwca! (CZWARTEK)

Zapraszamy uczniów i pracowników szkoły do wspólnej zabawy. Obowiązuje strój i obuwie sportowe. Można przynieść koce i napoje.
klasy IV - VI
8.00 - apel na boisku szkolnym
8.10 - 11.00 - imprezy sportowo-rozrywkowe

klasy I - III
11.10 - apel na boisku szkolnym
11.20 - 14.00 - imprezy sportowo-rozrywkowe

10 minutowe rozgrywki będą odbywać się klasami przy kolejnych stacjach. Udział weźmie każdy uczeń. Nagrodą dla wszystkich będą lody.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!!!

Uwaga: Obiad dla klas IV - VI ok. godz. 11.00, dla klas I - III ok. godz. 12.35.
Zapraszamy wszystkich uczniów.

Cała galeria już dostępna na naszym profilu FB...

Świętują klasy I - III

Świętują klasy IV - VI

Nasz Mistrz Dnia Dziecka i Sportu - Mateusz z klasy VI c

Festiwal Piosenki i Tańca "O złoty głos i pantofelki skowronka"

21 maja 2017 r.

20 maja 2017r. braliśmy udział w zorganizowanym przez OK w Sejnach festiwalu. Naszą szkołę reprezentowali:
-Emilka Turowicz i Oliwka Wichert z kl.IIc
-Hanna Makowska i Adam Nasraoui z kl.IIIa
-Alina Staśkiel kl.IIId
-Joanna Pietranis i Zuzanna Rzepiejewska z VIa
Trzecie miejsce w kategorii klas I-III zajął Adam Nasraoui. Gratulujemy!

opiekun: Jolanta Luto

Sejny Moje Miasto Powiatowe - relacja z konkursu

20 maja 2017 r.

17 maja 2017 r. odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literackiego i plastycznego "Moja mała ojczyzna – wielokulturowa Sejneńszczyzna” organizowanego przez Szkołę Podstawową im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach.

Patronat nad konkursem objęli: Starosta Powiatu Sejneńskiego Pan Piotr Alszko, Burmistrz Miasta Sejny Pan Arkadiusz Nowalski, Wójt Gminy Sejny Pan Dariusz Łostowski.

W konkursie wzięli udział uczniowie ze
Szkoły Podstawowej z Litewskim Językiem Nauczania „Żiburys” w Sejnach
Szkoły Podstawowej w Karolinie
Szkoły Podstawowej w Poćkunach
Szkoły Podstawowej w Gibach
Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach

Zwycięzcy konkursu literackiego:
I miejsce - Wiktor Roszko i Anna Jurkiewicz SP Sejny
II miejsce - Weronika Poszwa SP Sejny
III miejsce - Bartosz Namiotko SP Giby i Klaudia Hościk SP Karolin

Zwycięzcy konkursu plastycznego:
I miejsce - Anna Korzeniecka SP z Litewskim Językiem Nauczania „Žiburys”
II miejsce - Lilija Bałulis SP z Litewskim Językiem Nauczania „Žiburys”
III miejsce - Hubert Urbański SP Giby, Klaudia Połuboczek SP Sejny

Następnie odbył się konkurs wiedzy o Sejnach, w którym uczestniczyli uczniowie klas V naszej szkoły.
I miejsce ex aequo - drużyna klasy V b w składzie Weronika Poszwa, Laura Buchowska, Dominik Gryziewicz i drużyna klasy V c w składzie Weronika Stankiewicz, Ewa Staniewicz, Maciej Krajewski
II miejsce - drużyna klasy V a w składzie Weronika Ciborowska, Kacper Gibas, Maciej Rybczyński

Serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Dorota Fiećko, Teresa Klucznik, Małgorzata Tomkiewicz, Elżbieta Doroszko, Bożena Żylińska

Konkurs czytelniczy - runda 5

16 maja 2017 r.

RUNDA 5 - zadania do rozwiązania są dostępne w zakładce Konkursy

Udział w konkursie recytatorskim i ekologicznym „Świat bliski każdemu dziecku”

11 maja 2017 r.

Dnia 28.04.2017r. pojechaliśmy do Krasnopola na konkurs recytatorski i ekologiczny „Świat bliski każdemu dziecku”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Wiktoria Makowska kl. I, Miłosz Żółtko kl. II c i Hania Makowska kl. III a. Mieliśmy okazję poznać jak wielką rolę odgrywa przyroda w naszym codziennym życiu. Bawiliśmy się świetnie, dzieci były ładnie przebrane i wszyscy otrzymali nagrody. Czekał na nas też słodki poczęstunek.

Obchody Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia 2017 r.

3 maja w Ośrodku Kultury w Sejnach uczniowie naszej szkoły zaprezentują uroczysta akademię z okazji 226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Filmowy skrót z przygotowań do tej uroczystości można obejrzeć na naszym profilu FB.

Przerwa wiosenna 1 - 5 maj 2017

27 kwietnia 2017 r.

Konkurs czytelniczy - runda 4

26 kwietnia 2017 r.

RUNDA 4 - zadania do rozwiązania są dostępne w zakładce Konkursy

Zebrania z rodzicami

21 kwietnia 2017 r.

26 kwietnia 2017 r. (ŚRODA) zapraszamy na zebrania rodzicielskie, które odbędą się:
- o godzinie 18.00 dla rodziców uczniów klas I, II i III
- o godzinie 17.00 dla rodziców uczniów klas IV, V i VI
Zapraszamy

Uwaga: O godzinie 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców dziewcząt klas V w sprawie bezpłatnych szczepionek HPV (sala 13). Zapraszamy

13 - 18 kwietnia (CZWARTEK - WTOREK) - wiosenna przerwa świąteczna...

18 kwietnia 2017 r.

11 kwietnia o godz. 10.45 obejrzymy Misterium wielkanocne w wykonaniu naszych uczniów. Serdecznie zapraszamy klasy I - VI na salę gimnastyczną.

Ogólnopolski projekt „Umiem pływać”

14 kwietnia 2017 r.

W ramach ogólnopolskiego projektu „Umiem pływać” z elementami profilaktyki, uczniowie klas trzecich uczestniczą w kursie nauki pływania, który został dofinansowany przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sejnach.
Udział w projekcie, daje dzieciakom nie tylko możliwość nauki pływania ale również zorganizowania aktywnego spędzania czasu wolnego i dobrej zabawy, w kontekście profilaktyki zapobiegania zjawiskom patologii społecznych.
Podczas wyjazdów, nauczyciele wdrażają do zachowań prozdrowotnych poprzez kształtowanie postaw dbałości o własny rozwój fizyczny i higienę ciała. Przekazują uczniom ważną wiedzę dotycząca szkodliwego palenia papierosów oraz zagrożeń związanych z dopalaczami.
Opracowała: Marzena Kisielewska – pedagog szkolny

Konkurs "Czytam, bo warto" RUNDA 3

14 kwietnia 2017 r.

RUNDA 3 - zadania do rozwiązania są dostępne w zakładce Konkursy

Konkurs czytelniczy „Czytam, bo warto” trwa...

27 marca 2017 r.

RUNDA 2 - zadania do rozwiązania są dostępne w zakładce Konkursy

Festiwal patriotyczny

27 marca 2017 r.

17.03.2017r. w Ośrodku Kultury w Sejnach odbył się przegląd pieśni i piosenki patriotycznej z okazji 150 rocznicy urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Liszkowska Lena z kl.llB oraz Staśkiel Alina z kl.lllD. Uczestnicy przeglądu zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami.
Tekst: W.Borodziuk, C.Masianis

Rekolekcje Wielkopostne

24 marca 2017 r.

Rekolekcje w naszej parafii odbędą się
w dniach 27 - 29 marca w godz. 8.30 - 9.35.

W związku z tym w szkole odwołane są pierwsze dwie lekcje. Uczniowie idą do kościoła na godz. 8.30, a po mszy wracają na 3 lekcję i uczą się według obowiązującego na II semestr planu na dany dzień.

Już wiosna

22 marca 2017 r.

Z okazji Dnia Wiosny 21 marca zorganizowaliśmy na sali gimnastycznej imprezę "Wiosenne Igraszki".
Pełną galerię z tej imprezy można obejrzeć na naszym profilu fb.

Muzyczne podróże po Europie - audycja dla klas IV - VI

17 marca 2017 r.

15 marca na sali gimnastycznej wysłuchaliśmy kolejnej audycji muzycznej. Poznaliśmy muzykę wybranych krajów Europy: Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Francji i Austrii. Powstawała ona zależnie od wielu cech charakteryzujących dany naród. Często muzyka klasyczna czerpała natchnienie ze sztuki ludowej i kompozytorzy chcieli zbliżyć się do tradycji narodowych. Od zawsze miała swoje specyficzne cechy, które dostrzegliśmy słuchając utworów Bacha, Bizeta, Rossiniego czy Straussa.

Rekrutacja do klas I na rok szkolny 2017/2018

15 marca 2017 r.

1 - 15 marca 2017
...więcej w zakładce Rekrutacja wstępna

Dzień Otwarty

13 marca 2017 r.

Zapraszamy rodziców uczniów klas I - VI na Dzień Otwarty - 15 marca 2017 r. (środa), w godzinach 17.00-19.00.

Rodziców uczniów klas V i VI zapraszamy na spotkanie z burmistrzem miasta, które odbędzie się o godz. 17.00.

Audycja muzyczna dla klas IV - VI

13 marca 2017 r.

15 marzec na 3 lekcji wysłuchamy audycji pt. "Muzyczne podróże po Europie" w wykonaniu ARTE-MUZA Białystok.
Zapraszamy klasy IV - VI na salę gimnastyczną

Konkurs czytelniczy „Czytam, bo warto” dla uczniów klas IV – VI

13 marca 2017 r.

Zapraszamy uczniów klas IV - VI naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym „Czytam, bo warto”. Regulamin i zadania do rozwiązania są dostępne w zakładce Konkursy

Ratujemy i uczymy ratować

10 marca 2017 r.

Uczniowie klasy I zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Szkolenie przeprowadziła Celina Masianis wraz z wychowawczynią klasy pierwszej Barbarą Buchowską. W czasie szkolenia uczniowie mieli możliwość wykonania ćwiczeń praktycznych na manekinie ,,mini Ania”, co pozwoliło bardziej efektywnie utrwalić zdobyte wiadomości. Każdy uczestnik szkolenia otrzymał podręcznik do nauki pierwszej pomocy. Wszyscy zdali egzamin. Zostali małymi ratownikami. Każdy z uczestników szkolenia wie, że ,,Gdyby co dziesiąty mieszkaniec Ziemi potrafił udzielać pierwszej pomocy, ocaliłoby to milion ludzi rocznie.”
W podsumowaniu szkolenia uczniowie wypełnili krótki test dotyczący głównych zasad udzielania pierwszej pomocy.

1. Jeśli nie czuję się bezpiecznie to wołam o pomoc.
2. Gdy osoba poszkodowana nie reaguje dzwonię pod numer 999 lub 112.
3. Gdy osoba poszkodowana jest nieprzytomna, ale oddycha to układam ją w pozycji bocznej ustalonej.
4. Gdy osoba poszkodowana nie oddycha wykonuję dwa oddechy ratownicze i uciskam jej klatkę piersiową 30 razy.
5. Klatkę piersiową uciskam mocno i energicznie.
Organizatorzy szkolenia

III Powiatowy Konkurs Literacko – Plastyczny

7 marca 2017 r.

SEJNY – MOJE MIASTO POWIATOWE

dla klas IV – VI
1. Organizatorem konkursu literacko – plastycznego SEJNY – MOJE MIASTO POWIATOWE jest Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach
2. Partnerem Konkursu jest Starosta Powiatu Sejneńskiego, Burmistrz Miasta Sejny, Wójt Gminy Sejny, Rada Rodziców SP Sejny
3. Konkurs prowadzony jest przez Organizatora na terenie powiatu sejneńskiego i trwać będzie od 15 marca 2017 roku do 10 maja 2017 roku.
3. Praca literacka może mieć dowolną formę utworu literackiego – nie dłuższa niż jedna strona A4.
4.Praca plastyczna – może być wykonana dowolną techniką (rysowanie, malowanie, wyklejanie, wydzieranie, wycinanie, grafika) – format pracy A3.
Temat konkursu – „Moja Mała Ojczyzna – Wielokulturowa Sejneńszczyzna”
Zadaniem konkursowym jest wykonanie pracy literackiej i/lub plastycznej i dostarczenie jej w terminie do 20 kwietnia 2017 r. do p. Doroty Fiećko – sala nr 13

Regulamin Konkursu jest dostępny w zakładce Konkursy

Organizatorzy: Dorota Fiećko, Teresa Klucznik, Małgorzata Tomkiewicz, Bożena Żylińska, Elżbieta Doroszko

Żywa lekcja historii

3 marca 2017 r.

2 marca (CZWARTEK) uczestniczyliśmy w żywej lekcji historii. Temat zajęć: Mieszko I - Chrzest Polski. Przenieśliśmy się wehikułem czasu do roku 966. Byliśmy świadkami zaślubin Mieszka i Dobrawy oraz uroczystości chrztu Polski.

...więcej na fb

Ogłoszenie dotyczące opłat za dożywianie na marzec 2017

1 marca 2017 r.

marzec 2017 - 80,50 zł płatne do 10.03.2017
Wpłat można dokonywać przelewem lub w szkole u pani intendentki.
...więcej w zakładce Rodzice

Skrót z Festiwalu piosenki anglojęzycznej 2017

27 lutego 2017 r.

Film z Festiwalu można znaleźć na naszym profilu FB
www.facebook.com/spsejny/
Polecamy

Światowy Dzień Kota

26 lutego 2017 r.

17 lutego w Światowym Dniu Kota odbyło się w naszej szkole kolejne Głośne Czytanie z Kotem. Akcję przygotowali uczniowie klas młodszych. Wielu z nich (i nie tylko) przebrało się w tym dniu za nasze milusińskie kociaki, inni przynieśli ze sobą maskotki różnych kotów. Uczniowie na długich przerwach czytali utwory i książeczki, których bohaterami były właśnie te urocze zwierzątka. Był to bardzo fajny dzień.

Zmiana terminu Dnia Otwartego...

22 lutego 2017 r.

Uwaga rodzice uczniów klas I - VI. Nastąpi zmiana terminu marcowego Dnia Otwartego. O dacie poinformujemy w najbliższym czasie. Przepraszamy

Startujemy - Trzymaj formę

17 lutego 2017 r.

Zaczynamy realizację Ogólnopolskiego Program Edukacyjny „Trzymaj formę” pod naszą wspólną szkolną nazwą: „Żyj sportowo i odżywiaj się zdrowo”
...więcej w zielonej zakładce Trzymaj formę i na naszym profilu FB

Piknik edukacyjny INTERNET BEZ HEJTU

16 lutego 2017 r.

16 lutego (CZWARTEK) na 5 i 6 lekcyjnej odbędzie się piknik edukacyjny dla klas VI pt. "Internet bez hejtu"

Dwanaście drużyn (6 damskich i 6 męskich) weźmie udział w 6 misjach:
1. Wiedza - Dodaj znajomego
2. Rebusy - Sieciakowe porady
3. Rozsypanki - Zasady antyhejtowe
4. Piosenka - Przytul hejtera
5. Licytacje - Pprzyczyny i reakcje
6. Sieciomat losujący
Zapraszamy na salę gimnastyczną do wspólnej zabawy.

Organizatorzy: Joanna Milewska, Alicja Staśkiel

Zdjęcia z pikniku...(więcej na fb)

Już niedługo Walentynki

14 lutego 2017 r.

♥♥♥♥♥ wtorek, 14 lutego ♥♥♥♥♥
♥♥♥♥♥ Walentynki 2017 ♥♥♥♥♥

Chcesz wysłać Walentynkę ulubionej osobie?
Przygotuj ją i przynieś do pani E. Doroszko (termin - do 6 lutego)

Nie masz talentu plastycznego? Napisz coś miłego!
Pozdrowienia można też przekazać na piśmie. Zostaną one opublikowane na FB. Napisz i przynieś karteczkę do sali nr 18 (termin - do 13 lutego)

...zdjęcia z Walentynek na naszym profilu fb

Dzień Bezpiecznego Internetu 2017

14 lutego 2017 r.

Razem zmieniamy internet na lepsze - to hasło zbliżającego się Dnia Bezpiecznego Internetu – DBI (Safer Internet Day – SID). Luty jest miesiącem 13. edycji tego wydarzenia w Polsce. Ta niezwykła inicjatywa ma na celu zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.
Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów DBI. Organizujemy zajęcia dla dzieci, konkursy, gazetki ścienne i oglądamy filmy edukacyjne.

Festiwal piosenki anglojęzycznej

14 lutego 2017 r.

Lubisz śpiewać ? Lubisz angielski?
To wydarzenie jest dla Ciebie!

Zapraszamy do udziału uczniów naszej szkoły. Możesz wystąpić solo, ale z kolegami, bądź koleżankami. Zgłoś się do p. M. Kulesza lub p. B. Sojko (do 16 lutego). Podczas zgłoszenia podaj nazwę utworu, który zaśpiewasz. Podkład muzyczny przynieś na płycie CD lub pendrivie.

Festiwal odbędzie się we wtorek 28 lutego br.
Zapraszamy.
Organizatorzy: M. Kulesza, B. Sojko.

Wyniki konkursu pt. „Najpiękniejszy bałwan”

10 lutego 2017 r.

Miejsce I – Maciej i Piotr Krajewscy
Miejsce II – Helena i Aleksander Bakuła
Miejsce III – Julia i Adrian Żukowscy
Wyróżnienie – Janek Janculewicz, Alinka Staśkiel i Joasia Janculewicz

GRATULUJEMY!!!

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu, w poniedziałek 13.02.17.
Najlepsze zdjęcia można obejrzeć na naszym profilu FB

I miejsce

II miejsce

III miejsce

wyróżnienie

Uwaga rodzice

6 lutego 2017 r.

Dane dotyczące opłat za dożywianie można znaleźć w zakładce Rodzice.
/admin/

Bezpieczne Ferie 2017 ...od 23 stycznia do 3 lutego...

22 stycznia 2017 r.

Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa:

Nie zjeżdżajmy na sankach w pobliżu drogi oraz zbiorników wodnych;
W czasie zjeżdżania zachowujmy bezpieczną odległość między sankami;
Nie doczepiajmy sanek do samochodu;
Rzucając się śniegiem nie łączmy miękkiego śniegu z kawałkami lodu czy kamieni oraz nie celujmy w twarz drugiej osoby;
Na łyżwach jeźdźmy tylko w wyznaczonych miejscach, nie ślizgajmy się po lodzie na rzece lub stawie;
Nie przebiegajmy przez ulicę, nie przechodźmy w miejscach niedozwolonych.
Bądźmy widoczni na drodze;
Nie strącajmy zwisających z dachów sopli;
Pamiętajmy o zdrowym odżywianiu;
Ubierajmy się odpowiednio do temperatury panującej na dworze;
W wolnym czasie przebywajmy na świeżym powietrzu, dbajmy o aktywność fizyczną;
Nie zapominajmy o podstawowych zasadach higieny;
Unikajmy kontaktu z osobami chorymi;
W przypadku wystąpienia objawów choroby zgłośmy się do lekarza;
MIŁEGO WYPOCZYNKU

Plan lekcji II semestr 2016/2017

21 stycznia 2017 r.

Plan już jest dostępny w zakładce obok.
/admin/

Program „Bezpieczne Ferie Zimowe” 2016/2017

20 stycznia 2017 r.

17 i 18 stycznia pani pedagog Marzena Kisielewska zorganizowała spotkanie z policjantem dla uczniów klas I – V na temat „Bezpieczne Ferie Zimowe”.
Pani z policji udzieliła bardzo cennych rad i zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas Ferii Zimowych.
Opracowała: Marzena Kisielewska – pedagog szkolny

Spotkanie ze strażakiem

20 stycznia 2017 r.

19 stycznia pani pedagog Marzena Kisielewska zorganizowała spotkanie ze strażakiem dla uczniów klas V – VI na temat „Bezpieczeństwo na co dzień”.
Pan strażak poinformował, jak zachowywać się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku lub pożaru. Poruszony został również temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych oraz zasad zachowania się na akwenach wodnych zimą. Przypomniał numery pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy: 112, 999, 998, 997. Uczniowie wykazali znajomość tych numerów alarmowych.
Opracowała: Marzena Kisielewska – pedagog szkolny

Kampania edukacyjno-informacyjna

20 stycznia 2017 r.

W dniu 19. 01.2017 r. pani pedagog Marzena Kisielewska przy współpracy z panią Ewą Szturgulewską z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach, zorganizowała spotkanie dla uczniów klas I – III na temat „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Uczniowie już wiedzą jak:
- sms-ować z głową
- kontrolować swoje wydatki na Internet
- chronić swoje dane i hasła
- chronić swoje urządzenia
- udzielać pomocy innym i pozwolić by udzielano im pomocy
Opracowała: Marzena Kisielewska – pedagog szkolny

Uwaga konkurs - NAJPIĘKNIEJSZY BAŁWAN

19 stycznia 2017 r.

Konkurs organizowany jest dla uczniów szkoły podstawowej i ich rodziców.
1. W czasie ferii umów się z przyjaciółmi, zaproś do zabawy rodziców.
2. Ulepcie ze śniegu bałwana.
3. Zróbcie wspólne zdjęcie.
4. Wyślijcie na adres: joanna_milewska@onet.pl (w treści e-maila napiszcie, kto jest na zdjęciu).
5. Uwaga: 2-3 osobowa grupa lepi jednego bałwana, grupa większa lepi więcej bałwanów.
6. Termin nadsyłania zdjęć - do 5 lutego 2017 roku. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na publikacje zdjęcia na naszym profilu fb.
7. W konkursie przewidziano nagrody.
Powodzenia

Głośne czytanie - Dzień Kundelka

18 stycznia 2017 r.

Po raz kolejny w ranach realizacji priorytetu "Upowszechniamy czytelnictwo i rozwijamy kompetencje czytelnicze wśród dzieci i młodzieży" zorganizowaliśmy czytanie książek na przerwach szkolnych. Zdjęcia z akcji w zakładce Realizowane priorytety

Owoce i warzywa w szkole

17 stycznia 2017 r.

W ramach akcji "Owoce i warzywa w szkole" 18 stycznia (ŚRODA) organizujemy warsztaty kulinarne, z uwzględnieniem przekazywania wiedzy o zdrowym odżywianiu - wspólne wykonanie i spożywanie sałatki owocowej, warzywnej i ciast.
Zapraszamy do współpracy wszystkich uczniów.

Zdjęcia z akcji...

Dzień Kundelka

16 stycznia 2017 r.

Przypominamy, że już w najbliższy wtorek (17 stycznia), w ramach upowszechniania czytelnictwa, w naszej szkole odbędzie się Dzień Kundelka. W związku z tym przynosimy maskotki piesków i na obu długich przerwach czytamy bajki...

Reforma edukacji

13 stycznia 2017 r.

Najważniejsze zmiany dotyczące oświaty można znaleźć w zakładce po lewej
Strony polecane/Nowa reforma...

Zebrania z rodzicami

12 stycznia 2017 r.

18 stycznia 2017 r. (ŚRODA) zapraszamy na zebrania rodzicielskie, które odbędą się:
- o godzinie 17.00 dla rodziców uczniów klas I, II i III
- o godzinie 18.00 dla rodziców uczniów klas IV, V i VI
Zapraszamy

Uwaga: klasa V a ma zebranie we wtorek 17 stycznia 2017 o godz. 17.00 w s. 14 (wych. T. Klucznik)

Porady dla rodziców

11 stycznia 2017 r.

W zakładkach po lewej pojawiła się nowość Rodzice w której można będzie znaleźć ważne informacje w zakresie profilaktyki dla rodziców i prawnych opiekunów dzieci.
Zadbaj o bezpieczeństwo swego dziecka w Sieci. Zajrzyj już dziś!!!

Audycja muzyczna dla klas IV - VI

11 stycznia 2017 r.

12 stycznia na 5 lekcji wysłuchamy audycji pt. "Gitara bez tajemnic" w wykonaniu ARTE-MUZA Białystok.
Zapraszamy klasy IV - VI na salę gimnastyczną

Zabawa choinkowa klas IV - VI

10 stycznia 2017 r.

Galeria zdjęć na naszym profilu na Facebooku...

Konkurs rozstrzygnięty...

2 stycznia 2017 r.

Konkurs ,,Kalendarz adwentowy i ozdoba choinkowa” został rozstrzygnięty. Do konkursu zgłoszono 85 prac. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy. A oto wyniki konkursu:
OZDOBY CHOINKOWE

Kategoria I: I-III klasa szkoły podstawowej
1. Laura Sosnowska II c, Łukasz Obiecunas II b, Miłosz Żółtko II c, Maja Jotejko II c, Nikola Pajewska II c, Ola Gudziewska III a.
2. Mateusz Okulanis I, Lena Liszkowska II b, Paweł Gniazdowski II b, Kasia Harackiewicz II b, Antek Żybuda IIc Patrycja Chatkowska IIc.
3. Maja Miszkiel I, OIa Głowińska III b, Jakub Gaus II b, Maria Maksimowicz II c, Alina Staśkiel IIId.

Kategoria II: IV-VI klasa szkoły podstawowej
1. Kamila Gilis V c, Milena Ogórkis VI a, Dominik Rydzewski VI c, Maciej Krajewski V c, Julka Dębska V b, Gabrysia Kimszal VIc.
2. Dominika Gaber IV a, Bartłomiej Kosiński IV a, Maja Hołdyńska V c, Weronika Bednarska VIa, Ola Liszkowska V b, Adrian Żukowski VI c.
3. Patrycja Maksimowicz IV b, Anna Zaborowska IV b, Patrycja Jungiewicz V c, Amelka Sikorska VI a, Kacper Staśkielunas VI a.

KALENDARZ ADWENTOWY
1. Joanna Pietranis VI a, Klaudia Połuboczek IV b.
2. Oliwia Matelak V c, Laura Buchowska V b
3. Weronika Ciborowska V a, Wiktoria Tujakowska IV a, Natalia Prokop V a.

Ogłoszenie wyników Konkursu i rozdanie nagród nastąpiło podczas uroczystego apelu z okazji Świat Bożego Narodzenia 22 grudnia 2016 roku. Dla laureatów konkursu zostały wręczone nagrody rzeczowe i dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Organizatorzy: Małgorzata Rybka i Elżbieta Doroszko

Archiwum

Rok 2020

maj 2020
kwiecień 2020
marzec 2020
luty 2020
styczeń 2020

Rok 2019

grudzień 2019
listopad 2019
październik 2019
wrzesień 2019
sierpień 2019
lipiec 2019
czerwiec 2019
maj 2019
kwiecień 2019
marzec 2019
luty 2019
styczeń 2019

Lata wczesniejsze

rok 2004, rok 2005, rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013, rok 2014, rok 2015, rok 2016, rok 2017, rok 2018

do góry


Szkoła Podstawowa w Sejnach, administratorzy: Laura Sikorska, Joanna Milewska