Archiwum, Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" w Sejnach

Szkoła Podstawowa w Sejnach

im. mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala"Aktualnosci - rok szkolny

Przerwa świąteczna

23 grudnia 2015 r.

...od 23.12.2015 r do 1.01.2016 r...

Jasełka szkolne

23 grudnia 2015 r.

W dniu 22 grudnia 2015 roku w naszej szkole odbyły się jasełka pt: „Betlejem jest w nas”. Celem przedstawienie Bożonarodzeniowego było przekazanie treści o Tajemnicy Narodzin Jezusa i urzeczywistnienie treści świąt w życiu codziennym oraz wprowadzanie w radosną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Przesłaniem tegorocznych jasełek było zrozumienie, że Jezus rodzi się każdego dnia w naszych sercach przez dobroć i miłość do innych. A każdy z nas powinien dziękować Jezusowi za Jego miłość, za Jego obecność w naszym życiu śpiewając kolędy w okresie świątecznym.
Tekst: Elżbieta Małgorzata Doroszko

„Mikołajowe czytanie z rodzicami”

22 grudnia 2015 r.

W dniu 16 grudnia br. w ramach PROGRAMU ROZWIJANIA ZAINTERESOWAŃ CZYTELNICZYCH w naszej szkole odbył się wieczorek pod hasłem „Mikołajowe czytanie z rodzicami” W scenerii świątecznej, przy choince, w obecności Dyrekcji i nauczycieli, rodzice czytali dzieciom książki z dzieciństwa, które szczególnie zapamiętali, polubili i do dziś darzą sentymentem.
W projekcie wzięły udział Panie: Elżbieta Palanis, Marta Radziewicz, Małgorzata Zawadzka, Marzena Łejmel, Iwona Lubiecka – Gibas, Magdalena Przeborowska, Jolanta Luto, Danuta Zdancewicz, Magdalena Klimasara, Ewa Pogorzelska, Krystyna Koneszko, Miropsława Poszwa, Alicja Jurkiewicz, Laura Sikorska, Anna Suszczewicz, Małgorzata Andrejczyk oraz Pan Józef Masianis.
Akcję uświetniły piosenki w wykonaniu uczennic: Gabrysi Linkiewicz i Julii Tur.
Dekoracje, wspólnie śpiewane kolęd oraz słodki poczęstunek w postaci pierników wprowadziły zebranych w świąteczną atmosferę.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zainteresowanie i współpracę.
Impreza była możliwa dzięki zaangażowaniu nauczycielek: Wioletty Borodziuk, Zofii Jotejko, Doroty Fiećko, Teresy Klucznik, Joanny Mackiewicz, Małgorzaty Tomkiewicz oraz koordynatora projektu - Elżbiety Wróblewskiej.
Jest to kolejne w tym roku wydarzenie poświęcone wspólnemu czytaniu, ale nie pierwsze w naszej szkole. Akcję pod hasłem „Czytające szkoły” zapoczątkowała Pani Joanna Mackiewicz. Była ona kontynuowana w kolejnych latach w bibliotece szkolnej wspólnie z Panią Elżbietą Wróblewską. Na lekcjach nauczycielki języka polskiego, historii i nauczania początkowego kilka minut poświęcały na lekturę ciekawych książek, aby zachęcić uczniów do czytania.
Pamiętajmy! Kto czyta, żyje dłużej!

Sejneński Skarbiec

20 grudnia 2015 r.

Klasy IV a, IV b, IV c, V a i V b rozpoczęły w listopadzie realizację rocznego programu „Sejneński Skarbiec” przygotowanego i prowadzonego przez animatorów kultury Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach.
Program, skupiony wokół tematyki związanej z miastem, obejmuje warsztaty edukacyjne, spotkania ze sztuką, poznawanie wielokulturowego dziedzictwa miasta.
Podczas pierwszych zajęć w ramach bloku „Sejny i Sąsiedzi” klasy IV c, V a, i V b wzięły udział w lekcji o charakterze warsztatowym wprowadzająca w tematykę wielokulturowości. Była to ogólna opowieść o dawnych i dzisiejszych mieszkańcach z wykorzystaniem „Filmowej Kolekcji Bajek. Opowieści Pogranicza” oraz warsztaty ceramiczne – sejneńska architektura.

IV c

IV c

V a

V a

V b

V b

Klasa IV b rozpoczęła realizację programu od bloku „Spotkania ze Sztuką”. Uczniowie wzięli udział w warsztacie dźwiękowym „Muzyka Sejn” i zajmowali się zbieraniem dźwięków i tworzeniem pejzażu muzycznego miasta.

IV b

IV b

Natomiast klasa IV a uczestniczyła w interaktywnej lekcji opowiadającej o dzieciństwie Jerzego Ficowskiego w ramach bloku „Misteria Dzieciństwa”

IV a

IV a

Zajęcia prowadzone były przez panią Bożenę Szroeder, pana Wiesława Szumińskiego i pana Michała Moniuszko.

Tekst: D. Fiećko

Udzial w projekcie „Umiem pływać”

15 grudnia 2015 r.

W miesiącach listopad – grudzień 2015 roku uczniowie klas III naszej szkoły, wzięli udział w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” realizowanym przez Forum Rozwoju Regionalnego Polska Wschodnia we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Dzięki udziałowi w tym projekcie zorganizowano 7 wyjazdów do Aqua Parku w Suwałkach, gdzie uczniowie pod okiem profesjonalnych instruktorów uczyli się pływać.

„Mikołajkowa wyprawa do Laponii”

11 grudnia 2015 r.

7 grudnia 2015 r. klasa IV a z wychowawczynią Teresą Klucznik i V b z wychowawczynią Dorotą Fiećko gościły w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sejnach. Wzięły tam udział w zajęciach „Mikołajkowa wyprawa do Laponii” prowadzonych przez panią Justynę Kulikowską ze Stowarzyszenia Origo oraz panią Zytę Boćwińską z Powiatowej Biblioteki Publicznej.
Podczas warsztatów dzieci odbyły multimedialną wyprawę do Laponii, podczas której poznawały krainę św. Mikołaja. Następnie wzięły udział w QUIZIE dotyczącym tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia oraz z bohaterem dnia św. Mikołajem. Każdy z uczniów miał okazję wykazać się wiadomościami i zdobyć nagrodę. Mnóstwo radości dostarczyły warsztaty plastyczne, w ramach których dzieci kolorowały ilustracje związane tematycznie z zajęciami i wykonały piękne anioły z bibułki i flizeliny.
Obdarowani słodkim upominkiem i w radosnych nastrojach uczniowie wrócili do szkoły.
Fotorelacja na profilu Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sejnach na Facebooku.
/tekst: Dorota Fiećko/

Mikołajki w naszej szkole

10 grudnia 2015 r.

6 grudnia 2015 r. - Mikołaj ze Śnieżynkami i prezentami odwiedził wszystkie klasy I-VI.
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski oraz Elżbieta Doroszko i Ewa Stankiewicz

Wystawa w Pograniczu

4 grudnia 2015 r.

2 grudnia 2015 r. uczniowie klasy II a obejrzeli w Galerii Pogranicza wystawę pt. "Misteria Dzieciństwa. Jerzy Ficowski".
Opowiada ona o poecie jako dziecku, a także Jerzym Ficowskim jako pisarzu dla dzieci. Z panią Bożeną Szroeder podążaliśmy śladem Jurasia w świat dzieciństwa Jerzego Ficowskiego. Obejrzeliśmy fotografie, film dokumentujący zabawy, rodzinne spacery.Poznliśmy jego pierwsze poważne pasje i rozterki. Jerzy Ficowski dla dzieci to m.in. wystawa zbiorów tomików z wierszami dedykowanym dzieciom. Wysłuchaliśmy kilku z nich.
Podczas zajęć plastycznych tworzyliśmy Maciupinkę - bohaterkę wiersza. Obejrzeliśny film animowany „O Cyganie i czerwonym wężu". Widzieliśmy scenografię z tego filmu.
W prezencie otrzymaliśmy pięknie wydaną książkę Jerzego Ficowskiego pt. "Baśnie cygańskie." Po powrocie do szkoły od razu zaczęliśmy ją czytać.
Tekst: Jolanta Luto - wychowawczyni klasy II a

Klasa Ii a

Klasa II a

Klasa II d

Klasa II d

Klasa II d

II Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

1 grudnia 2015 r.

26 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej w Poćkunach odbył się finał II Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Nasze uczennice Alina Staśkiel i Gabriela Linkiewicz, zajęły II miejsce w swoich kategoriach (odpowiednio: w kategorii klas I-III i w kategorii klas IV-VI). GRATULUJEMY!

Gabriela Linkiewicz klasa VI b

Alina Staśkiel klasa II d

Nagrodzeni uczestnicy i przewodniczący komisjii Iwan Komarenko

Czytamy z Misiem

30 listopada 2015 r.

W środę 25 listopada br. w naszej szkole, na holu, odbyła się impreza czytelnicza pod hasłem: „Czytamy z MISIEM”
W tym dniu nauczyciele wraz z uczniami, czytając fragmenty ulubionych bajek o Misiu Uszatku, Kubusiu Puchatku i innych znanych niedźwiadkach, zachęcali słuchaczy do lektury książek. Dzieciom towarzyszyły misie – pluszaki, przyniesione z domu. Dekorację stanowiły prace plastyczne uczniów klas IV –VI, wykonane specjalnie na tę okazję, przedstawiające tych sympatycznych bohaterów w różnych sytuacjach.
Czytający uczniowie: Blanka Bombola, kl. II d, Ula Korzeniecka, kl. II d, Anna Jurkiewicz, kl. IV c, Julia Tur, kl. V b, Maciej Rybczyński, kl. IV a, Wiktoria Ciborowska, kl. IV a.
Nauczyciele zaangażowani w projekt: Elżbieta Wróblewska, Joanna Mackiewicz, Dorota Fiećko, Teresa Klucznik, Małgorzata Tomkiewicz, Wioletta Borodziuk oraz Zofia Jotejko.
Tekst: M. Tomkiewicz

Andrzejki w klasie II a

28 listopada 2015 r.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.
24 listopada 2015 wróżyli sobie uczniowie kl. II a.
Andrzejkowe Wróżki w które wcieliły się uczennice z klas piątych, przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać.
Nie zabrakło ustawiania bucików i przebijania szpilką papierowych serc z imionami.
Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.
tekst: Jolanta Luto - wychowawczyni klasy II a

Dzień Otwarty

26 listopada 2015 r.

Zapraszamy rodziców uczniów klas I - VI dnia 2 grudnia 2015 r. (środa) w godzinach 17.00-19.00

Uczniowie zakwalifikowani do stopnia rejonowego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

25 listopada 2015 r.

Listy uczniów znajdują się w zakładce Konkursy
admin

Przedstawienie dla klas I - III

24 listopada 2015 r.

27 listopada 2015 r. (piątek) odbędzie się przedstawienie pt.:"Magiczna książka". Zapraszamy uczniów klas I - III na 4 lekcyjnej.

Audycja muzyczna dla klas IV - VI

23 listopada 2015 r.

25 listopada 2015 r. (środa) na 5 lekcji odbędzie się audycja muzyczna pt,:"Uczucia w muzyce". Zapraszamy klasy IV - VI.

E-teatr pt.:"Historia Śnieżki"

22 listopada 2015 r.

23 listopada 2015 r. (poniedziałek) na 3 i 4 lekcyjnej odbędzie się e-teatr pt.:"Historia Śnieżki". Zapraszamy uczniów klas II b i II d do sali 34.

Dzień głośnego czytania

20 listopada 2015 r.

25 listopada 2015 r. (środa) odbędzie się DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. Tym razem nauczyciele i uczniowie podczas przerw na holu będą czytali utwory, których bohaterami są MISIE.
Akcja połączona będzie z obchodami MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA.
Prosimy, aby w tym dniu wszyscy (nauczyciele i uczniowie) przybyli do szkoły ze swymi ulubionymi pluszowymi misiami. Będą nam one towarzyszyć w zabawie. Mile widziane również „misiowe przebrania”.

Zachęcamy również do wykonania pięknych prac plastycznych na temat „Miś – ulubiony bohater książki. Podpisane prace (technika i format - dowolne) należy dostarczyć do 23 listopada do biblioteki lub do sali nr 13.

Organizatorzy

Kiermasz książki

18 listopada 2015 r.

19 listopada 2015 r. (czwartek) w Bibliotece szkolnej KIERMASZ KSIĄZKI. W godzinach 8.45 - 13.00 będzie można zakupić książki po okazyjnej cenie. Zapraszamy

Zebrania z rodzicami w czwartek 19 listopada 2015 r.

16 listopada 2015 r.

KLASY I godz. 16.00
Spotkanie na stołówce szkolnej nt.:"Rozwój dziecka w młodszym wieku szkolnym".

KLASY I - III godz. 16.30
Spotkanie z wychowawcami klas.

KLASY IV godz. 17.00
Spotkanie na stołówce szkolnej nt.:"Motywowanie uczniów na II etapie edukacyjnym"

KLASY IV - VI godz. 17.30
Spotkanie z wychowawcami klas

Zapraszamy

II Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2015

15 listopada 2015 r.

9 listopada 2015 r. odbył się szkolny etap II Międzyszkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej 2015, którego finał odbędzie się w Szkole Podstawowej w Poćkunach. Czternaścioro uczniów zaprezentowało wybrane i przygotowane przy pomocy nauczycieli utwory. W wyniku głosowania w I kategorii wiekowej – klas I –III – zwyciężyła uczennica klasy II d - Alina Staśkiel, która wykonała piosenkę „Przybyli ułani”, a w II kategorii wiekowej – klas IV – VI – zwycięzcą została uczennica klasy VI b Gabriela Linkiewicz za wykonanie piosenki „Polska”. 26 listopada dziewczyny będą reprezentowały szkołę w finale konkursu w Poćkunach. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Ślubowanie klas I

11 listopada 2015 r.

9 listopada 2015r. o godz. 17.00 odbyło się ślubowania uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez panią dyrektor Bożenę Twardowską na uczniów naszej szkoły.
Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Apel z okazji Dnia Niepodległości

10 listopada 2015 r.

9 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości i konkurs pieśni patriotycznej.
Uczniowie przypomnieli nam o historycznym wydarzeniu, które upamiętnia to święto. Chodzi mianowicie o odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów 11 listopada 1918 roku.

Dni wolne

2 listopada 2015 r.

Przypominamy, że 11, 12, 13 listopada 2015 r. (środa, czwartek, piątek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno–wychowawczych.

Próbny sprawdzian w kl. VI

27 października 2015 r.

Harmonogram:
29 października 2015 r. (CZWARTEK)

 część 1. – język polski i matematyka – godz. 11:50, czas trwania 80 minut/dla uprawnionych 120 minut
 część 2. – język angielski – godz. 13.55, czas trwania 45 minut/dla uprawnionych 70 minut

Uwaga: Na sprawdzian przychodzimy w stroju galowym. Każdy zdający powinien mieć na każdej części sprawdzianu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem), przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi). Dodatkowo na pierwszej części sprawdzianu każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

Specjalnie dla uczniów klas VI powstała nowa zakładka Sprawdzian w kl. VI - w sekcji po lewej, na której znajdziecie informacje dotyczące przebiegu sprawdzianu.
admin

Przedstawienie teatralno-muzyczne

21 października 2015 r.

Dnia 21 października 2015 r. odbyło się przedstawienie teatralno-muzyczne z programem profilaktycznym pt. "W sieci" dedykowane dla uczniów klas I - VI. Poruszono tematykę zagrożeń, jakie niesie za sobą nadmierne korzystanie z internetu, niejednokrotnie prowadzące do uzależnienia i różnych chorób. Gość programu zachęcił widzów, by wykazywali się pomysłowością i kreatywnością, i by tak jak on, w świecie realnym, wykorzystali swoje zdolności do poszukiwania pasji.

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

19 października 2015 r.

20 października 2015 r. (WTOREK) - zapraszamy uczniów na głośne czytanie, które będzie się odbywać w czasie przerw od 8.45 do 10.45, na holu szkolnym, a na 4 lekcji zapraszamy wszystkich uczniów klas I - VI na salę gimnastyczną. Prosimy o przebranie za postacie z bajek.

21 października 2015 r. (ŚRODA) - kiermasz książki od 8.45 do 13.00. Zapraszamy

Dzień Edukacji Narodowej

14 października 2015 r.

Dnia 14 października 2015 r. (ŚRODA) obchodzimy Dzień Edukacji. Jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych. Akademia rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do 10.00
Zapraszamy

Uwaga: Przychodzimy tylko na akademię (bez plecków). Obowiązuje strój świąteczny.

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto obchodzone od 1972r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

W tym dniu, w dowód wdzięczności za trud włożony w nauczanie, złożyliśmy nauczycielom i pracownikom oświaty życzenia i obdarowaliśmy ich kwiatami.

Audycja muzyczna dla klas IV - VI "Utwory wybrane, nadęte i blaszane"

13 października 2015 r.

Dnia 22 października 2015 r. (CZWARTEK) odbędzie się audycja muzyczna dla klas IV - VI pt.:"Utwory wybrane, nadęte i blaszane". Słuchacze będą mogli usłyszeć orkiestrę z rozbudowaną sekcją „blachy”, tzw. big-bend'ów grającą muzykę rozrywkową, także utwory klasyczne, a jako ciekawostkę – fanfary. Zapraszamy na 5 lekcyjnej.

Dzień Otwarty

5 października 2015 r.

Dzień Otwarty odbędzie się:
7 października 2015 roku (ŚRODA) w godzinach od 17.00 - 19.00 dla rodziców uczniów klas I, II, IV, V i VI.
12 października 2015 roku (PONIEDZIAŁEK) w godzinach od 17.00 - 19.00 dla rodziców uczniów klas III.

Zapraszamy

Próbna ewakuacja

2 października 2015 r.

1 października 2015 r. w naszej szkole przeprowadzono ćwiczenia w zakresie praktycznego sprawdzenia organizacji oraz warunków ewakuacji z całego obiektu. Ćwiczenia ewakuacyjne przeprowadzono w obecności przedstawiciela Urzędu Gminy. Wszystko przebiegło zgodnie z wymaganiami określonymi w § 17 rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków.

Plan lekcji po zmianach

30 września 2015 r.

Od 1 października 2015 r. obowiązuje nowy plan lekcji dla klas 1 a, 1 b, 1 c - dostępny na stronie w zakładce Plan lekcji.

Festyn sportowo - rekreacyjny dla klas I - III

22 września 2015 r.

18.09.2015 r.(PIĄTEK) w naszej szkole odbędzie się festyn sportowo - rekreacyjny dla klas I - III w godzinach 9.50 - 11.30 (3, 4 lekcja)
1. Klasy I a, I b , I c, II b, II d, III a – mają 2 pierwsze lekcje wg. planu.
2. Klasy I d, II a, II c, III b – mają 5 i 6 lekcję wg. planu. 7 lekcji nie ma.
3. Godzina 9.50 – zbiórka z wychowawcami, apel na boisku szkolnym, rozpoczęcie festynu.
4. Godzina 9.50 – 11.30 imprezy sportowo - rozrywkowe wg. grafiku.

Ach, co to była za zabawa:D

Zebrania z rodzicami

20 września 2015 r.

23 września 2015 r. (ŚRODA) zapraszamy na zebrania rodzicielskie, które odbędą się:
o godzinie 16.30 dla rodziców klas I - III
o godzinie 17.30 dla rodziców klas IV - VI

Tego dnia odbędzie się też spotkanie Rady Rodziców o godzinie 18.30 w sali numer 9.

Zapraszamy

Sprzątanie Świata 2015

17 września 2015 r.

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. Będziemy w niej uczestniczyć 18.09.2015 r. Po 5 lekcjach klasy VI z wychowawcami wezmą w niej udział. Plecaki należy pozostawić w salach lekcyjnych

Festyn sportowo - rekreacyjny dla klas IV - VI

12 września 2015 r.

11.09.2015 r. (PIĄTEK) w naszej szkole odbędzie się festyn sportowo - rekreacyjny
1. Festyn odbędzie się w godzinach 11.50 - 14.35 (5, 6, 7 lekcja). Klasy IV – VI – mają 4 pierwsze lekcje wg. planu.
2. Godzina 12.00 – zbiórka z wychowawcami, apel na boisku szkolnym, rozpoczęcie festynu.
3. Godzina 12. 05 – 14.50 imprezy sportowo - rozrywkowe wg. grafiku.

Oto galeria zdjęć:

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016

6 września 2015 r.

Niech to będzie dobry rok, pełen wrażeń, nowych przyjaźni, mądrych doświadczeń i wesołych dni. Będą ciekawe lekcje i wycieczki, wspólne spotkania i akademie, kartkówki i sprawdziany, lektury i wypracowania. Ktoś odkryje w sobie talent, a może przeżyje porażkę... Życzymy sukcesów dużych i małych.
A najpiękniejsza wiadomość na dziś to: DO WAKACJI JUŻ TYLKO 284 DNI!!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

27 sierpnia 2015 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się 1 września 2015 r.(WTOREK) na placu szkolnym (w razie deszczu na sali gimnastycznej)

o godzinie 9.00 dla uczniów klas III, V i VI
Po uroczystości zapraszamy na spotkania z wychowawcami do klas
Klasa III a - s. 5 wychowawca p. B. Wiśniewska
Klasa III b -s. 4 wychowawca p. B. Buchowska
Klasa V a - s. 32 wychowawca p. A. Staśkiel
Klasa V b - s. 13 wychowawca p. D. Fiećko
Klasa V sp - s. 16 wychowawca p. B. Twardowska
Klasa V c - s. 8 wychowawca p. A. Korzeniecka
Klasa VI a - s. 34 wychowawca p. S. Sas
Klasa VI b - s. 12 wychowawca p. B. Jachimowicz
Klasa VI c - s. 15wychowawca p. E. Doroszko

o godzinie 10.00 dla uczniów klas I, II i IV wraz z rodzicami
(po odbiór podręczników)

Po uroczystości zapraszamy na spotkania z wychowawcami do klas
Klasa I a - s. 3 wychowawca p. Z. Jotejko
Klasa I b - s. 7 wychowawca p. C. Masianis
Klasa I c - s. 5 wychowawca p. T. Twardowska
Klasa I d - s. 8 wychowawca p. M. Małkińska
Klasa II a - s. 32 wychowawca p. J. Luto
Klasa II b - s. 4 wychowawca p .J. Mackiewicz
Klasa II c - s.12 wychowawca p. E. Stankiewicz
Klasa II d - s. 6 wychowawca p. W. Borodziuk
Klasa IV a - s.14 wychowawca p. T. Klucznik
Klasa IV b - s. 11wychowawca p. M. Tomkiewicz
Klasa IV c - s. 9 wychowawca p. B. Gryguć

Uwaga: Po podręczniki rodzice mogą zgłosić się w poniedziałek 31 sierpnia 2015 r. do wychowawcy klasy w godzinach 9.00 - 11.00

Międzyszkolny Konkurs Jednego Wiersza

2 lipca 2015 r.

W dniu 15 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół nr 8 w Suwałkach podsumowano XII edycję Międzyszkolnego Konkursu Jednego Wiersza. W tym roku do udziału w konkursie zostało zgłoszonych 145 utworów, napisanych przez dzieci z Suwałk i okolicznych miejscowości. III miejsce zajął uczeń naszej szkoły, Adrian Żukowski (kl. IV c). Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Do rąk młodych poetów i ich opiekunów trafił też pokonkursowy tomik poezji, w którym znalazły się najpiękniejsze wiersze XII edycji tego konkursu. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców był udział w słuchowisku Radia 5, gdzie autorzy zaprezentowali swoje utwory.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

2 lipca 2015 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

22 czerwca 2015 r.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015- ROZDANIE ŚWIADECTW ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 26.06.2015 ROKU: GODZINA 8.00 KLASY III A, B, C GODZINA 9.00 KLASY I, II, IV, V GODZINA 10.30 ROZDANIE ŚWIADECTW ABSOLWENTOM KLAS SZÓSTYCH

Rodzicu! Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!

22 czerwca 2015 r.

darmowe podręczniki

Lekkoatletyka dla każdego

22 czerwca 2015 r.

W dniu 19.06.2015 w naszej szkole w kl. I-III odbyły się warsztaty żywieniowe realizowane w ramach programu \"Lekkoatletyka dla każdego\" prowadzonego przez p.Magdalenę Liszkowską

„ Kiermasz podręczników używanych”

21 czerwca 2015 r.

Uwaga Rodzice i Uczniowie! Jak co roku zapraszamy na „ Kiermasz podręczników używanych”, który odbędzie się 23 i 24 czerwca 2015 roku, na holu szkolnym, od godz. 14.00 do 16.00. Każdy uczeń może sprzedać lub kupić podręczniki do nauki w przyszłym roku szkolny 2015/2016. Wykaz podręczników znajduje się na tablicy ogłoszeń. Na każdej książce należy umieścić cenę.
W tych dniach będzie również przeprowadzona „ Akcja zbierania makulatury”, każdy uczeń i Jego Rodzice mogą wziąć udział w tej akcji. Worki na makulaturę będą wystawione przy wejściu do szkoły numer 1. Zachęcamy gorąco do akcji. Organizatorzy.

„Znajdź właściwe rozwiązanie”

19 czerwca 2015 r.

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursach profilaktyki antytytoniowej. W konkursie na transparent antytytoniowy w ramach realizacji programu „ Znajdź właściwe rozwiązanie” I miejsce na szczeblu powiatowym zajęła Weronika Bednarska z kl. IV a. Natomiast w powiatowym konkursie profilaktyki antytytoniowej „ Mamo, tato- ten dym mi szkodzi” II miejsce zajęła Maja Głowińska z kl. III c,zaś wyróżnienie Ania Niechciałkowska z kl. II b. Opiekunowie: Teresa Boguszewska, Barbara Waszkiewicz

Wyprawka

19 czerwca 2015 r.

Uwaga Rodzice ! Wnioski na dofinansowanie do podręczników –„Wyprawka 2015” dla uczniów klas III na rok szkolny 2015/16 będzie można pobierać w sekretariacie szkoły lub w Urzędzie Miasta od 1 lipca. - z programu korzystać będą mogli tylko uczniowie, u których w rodzinie dochód na osobę wynosić będzie nie więcej niż 574 zł. - wypełniony wniosek należy złożyć do 20 września 2015 r. w szkole do której uczeń uczęszcza. Do wniosku należy dostarczyć: • fakturę zakupu podręczników , wystawioną na imię i nazwisko dziecka, dla którego składa się wniosek o wyprawkę. • oryginał zaświadczeń o wszelkich dochodach stałych i okresowych za poprzedni miesiąc: * zaświadczenie z zakładu pracy o wysokości dochodów uzyskanych przez członka rodziny * odcinek renty/emerytury *oświadczenie o wysokości otrzymanych alimentów, potwierdzone przekazem pocztowym, wyciągiem bankowym *Zaświadczenie z Urzędu Gminy o wielkości gospodarstwa rolnego ( 1 ha przelicz. - 239,08 – wg. Ustawy o świadczeniach rodzinnych ) *zaświadczenie z Powiatowego Urzędu Pracy w przypadku osób bezrobotnych * zaświadczenie o zasiłku rodzinnym/stałym lub okresowym * decyzję o pobieraniu dodatku mieszkaniowego

Lekcja otwarta

16 czerwca 2015 r.

Lekcja otwarta o zawodach w Zespole Szkół Centrum Kształˆcenia Rolniczego w Sejnach 15.06.2015 r

Spotkanie z rodzicami przyszłˆych klas pierwszych 15.06.2015 r

16 czerwca 2015 r.

15 czerwca 2015r odbyło się spotkanie organizacyjne Rodziców kandydatów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja, rodzice, wychowawcy, pedagog szkolny. Pani Dyrektor omówiła nst. tematy: rekrutacja pierwszoklasistów, lista kandydatów informacja o podręcznikach, sprawy organizacyjne. Uczniowie zaprezentowali krótką część artystyczną.

Pchła Szachrajka

15 czerwca 2015 r.

Chcecie bajki, oto bajka! Była sobie Pchła Szachrajka….. Tak właśnie rozpoczął się spektakl o pchle, która zwykła robić psoty. 02 czerwca jej niesamowite przygody mogli zobaczyć uczniowie klas II a, II b i IV b, którzy wybrali się do na wycieczkę do Suwałk na spektakl muzyczny Teatru Narodowego „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk w Suwalskim Ośrodku Kultury. Po spektaklu uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych.

Akcja Cała Polska Czyta

15 czerwca 2015 r.

2 i 3 czerwca uczniowie klas IV b i IV c oraz I b i I d w ramach akcji Cała Polska Czyta w Bibliotekach odwiedzili Powiatową Bibliotekę Publiczną w Sejnach. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały książek czytanych przez znane osoby z naszego miasteczka. Dla klas IV czytali: Pan Piotr Alszko - Starosta Powiatu Sejneńskiego, Pani Dorota Bykowska - skarbnika Powiatu Sejneńskiego, Pani Bożena Szroeder (animator kultury, współtwórca i współzałożyciel Ośrodka "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów") oraz Pani Hanna Podczaska-Tomal (nauczyciel – konsultant). Uczniowie klas I wysłuchali Pani Moniki Karpowicz (dziennikarki), Pani Bożeny Bartosiewicz (pracownicy ZSO), Pana Jana Borowskiemu (nauczyciela) i Pana Michała Moniuszko (animatora kultury). To była świetna zabawa i nauka, a co najważniejsze – zachęta do czytania książek.

Złota rybka - teatrzyk w wykonaniu gimnazjalistów pod opieką p.M.Tomkiewicz

12 czerwca 2015 r.

Apel - rozdanie nagród i prezentacja SU

12 czerwca 2015 r.

Origami

12 czerwca 2015 r.

Origami Weroniki Bednarskiej i Wiktora Roszko

Radosny uśmiech, radosna przyszłość

10 czerwca 2015 r.

W roku szkolnym 2014/2015 w klasach pierwszych realizowany był program edukacyjny o tematyce profilaktyki zdrowotnej „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”. Celem programu było podnoszenie poziomu wiedzy uczniów nt. zdrowia jamy ustnej, pokazanie prawidłowych sposobów jej pielęgnowania m.in. umiejętności właściwego szczotkowania zębów oraz kształtowanie pozytywnego nastawienia do systematycznych wizyt u stomatologa. Program był realizowany przez wychowawców przy współudziale pielęgniarki szkolnej, stomatologa i rodziców. Na zebraniach w styczniu nauczyciele/wychowawcy klas I zapoznali rodziców z tematyką i celem programu „Radosny uśmiech, radosna przyszłość”. W lutym, w każdej z klas odbyły się spotkania uczniów z pielęgniarką szkolną. Była to pogadanka ilustrowana o zasadach higieny jamy ustnej oraz o wpływie słodyczy i przekąsek na rozwój próchnicy zębów. Podczas zajęć uczniowie poznali też technikę prawidłowego szczotkowania zębów. Kolejnym punktem realizacji programu było obejrzenie przez uczniów filmów: „Doktor Ząbek i legenda Zębolandii” oraz „Światowa podróż Doktora Ząbka”. Treści filmowe umożliwiły dzieciom poznanie znaczenia takich pojęć jak: osad nazębny, nić dentystyczna, bakterie, ubytki czy fluor. Dowiedziały się też, że to właśnie fluor wzmacnia zęby i chroni je przed uszkodzeniem przez osad nazębny. W ramach programu w kwietniu i w maju przeprowadzono wśród uczniów klas I dwa konkursy. Konkurs plastyczny pod hasłem „Dbaj o piękny uśmiech” – prace z tego konkursu zostały uwidocznione na wystawie w holu szkoły. Wpłynęło 58 prac; wszystkie zostały nagrodzone drobnymi upominkami, a 12 prac wyróżniono szczególnie. Drugim konkursem był konkurs wiedzy „Zagadki Doktora Ząbka”, w którym wzięły udział dwuosobowe drużyny z poszczególnych klas pierwszych. Każda klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Działaniem cyklicznym w profilaktyce chorób jamy ustnej był udział uczniów w akcji lakowania(jednorazowo u stomatologa) i fluoryzacji zębów prowadzonej przez pielęgniarkę szkolną w ciągu całego roku szkolnego. Program zakończył się uroczystym apelem, na którym wręczono nagrody i dyplomy; zaś uczniowie klas pierwszych zaprezentowali krótką część artystyczną. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, Dyrekcja szkoły oraz wychowawcy i uczniowie klas pierwszych. Mam nadzieję, iż powyższe działania pokazały dzieciom, że one same mogą również zadbać o swoje zęby, aby zawsze cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Szkolny koordynator programu Wioletta Borodziuk

Rozdanie kart rowerowych

10 czerwca 2015 r.

Dzień Dziecka

7 czerwca 2015 r.

Zaproszenie dla rodziców kandydatów do klasy pierwszej

2 czerwca 2015 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach zaprasza Rodziców kandydatów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016 na spotkanie organizacyjne, w dniu 15 czerwca (poniedziałek) 2015 r. o godz.17:00. Serdecznie zapraszamy!!!

POLSKIE SYMBOLE NARODOWE – KONKURS KLAS IV

28 maja 2015 r.

27. 05. 2015 r. zakończył się konkurs dla klas IV, który miał na celu popularyzację wiedzy o symbolach narodowych, kształtowanie więzi z Ojczyzną, wzmacnianie tożsamości i dumy narodowej oraz rozbudzanie postaw patriotycznych. W I etapie konkursie wzięło udział 62 uczniów klas IV. Zaprezentowali oni wysoki poziom wiedzy. Siedmioro uczniów otrzymało maksymalny wynik w i zakwalifikowało się do II etapu. II etap - przeprowadzony 27 maja 2015 r. - pozwolił na wyłonienie zwycięzców. Wyniki konkursu
I miejsce: Julia Tur kl. IV b i Weronika Czokajło kl. IV b II miejsce: Maja Zianowicz kl. IV b III miejsce: Mateusz Miszkiel kl. IV c
Osoby odpowiedzialne: p. Bożena Gryguć, p.Dorota Fiećko Osoby przygotowujące: wychowawcy klas IV, polonistki, nauczyciel historii

Konkursu Ortograficznego klas IV – VI „O ZŁOTE PIÓRO” 2015

28 maja 2015 r.

Celem konkursu było propagowanie umiejętności poprawnego pisania pod względem ortograficznym i interpunkcyjnym, podnoszenie sprawności ortograficznej, szerzenie kultury języka oraz doskonalenie umiejętności praktycznego stosowania reguł ortograficznych W I etapie konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV, V i VI. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po 15 uczniów z poszczególnych poziomów klasowych. Konkurs trwał od kwietnia do 15 maja 2015 r. Przygotowany i przeprowadzony został przez p. Dorotę Fiećko, p. Teresę Klucznik i p. Małgorzatę Tomkiewicz.
Wyniki konkursu
Klasy IV Mistrz: Wiktor Roszko kl. IV a Wicemistrz: Agata Polens kl. IV b, Franciszek Żyliński kl. IV c Klasy V
Mistrz: Bogumiła Żukowska kl. V b, Radosława Żukowska kl. Vb Wicemistrz: Kinga Mazur kl. V c
Klasy VI
Mistrz: Karolina Zubrzyńska kl. VI a Wicemistrz: Magdalena Hołubowicz kl. VI a, Kamila Rejmontowicz kl VI c

Dzień Matki

26 maja 2015 r.

Brakuje słów, aby podziękować za matczyną dobroć, cierpliwość, miłość i zrozumienie...

Konkurs "Sejny-moje miasto"

26 maja 2015 r.

Turniej Tenisa Ziemnego

20 maja 2015 r.

Sukcesem zakończyła się wyprawa do Olecka na Turnieje Tenisa Ziemnego z okazji Otwarcia Sezonu 2015 oraz Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W kategorii do lat 16 pierwsze miejsce zajął apsolwent naszej szkoły Mateusz Tydman, drugie miejsce zajął Mateusz Matulewicz, a V-VI miejsce Sebastian Szkarnulis. Wszyscy trenują pod okiem Bogdana Frydrycha. W drugim turnieju wystartował Bogdan Frydrych i Ryszard Żyliński, a był to turniej nocny, który rozpoczął się o godz. 19, a zakończył około północy. Po wielogodzinnej rywalizacji i przegraniu tylko jednego meczu z pięciu rozegranych pan Bogdan uplasował się na drugim miejscu pan Ryszard zajął VI miejsce. W turniejach wzięli udział zawodnicy z Suwałk, Olecka, Gołdapi, Ełku, Augustowa i Sejn. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Sejny w moich oczach”

17 maja 2015 r.

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego „Sejny w moich oczach”
I miejsce - Gabriela Staniewicz SP Sejny II miejsce - Anna Martynko SP Karolin III miejsce - Robert Wiźlański SP Poćkuny
Wyróżnienie:
Weronika Staniszewska SP Krasnopol Lilija Bałulis SP z Litewskim Językiem Nauczania „Žiburys” Paweł Połuboczek SP Sejny
Udział: Sylwia Misiukanis IV SP z Litewskim Językiem Nauczania Žiburys Sonia Balkus SP Krasnopol Oliwia Gibas SP Karolin Diana Gryszkiewicz SP Krasnowo, Jolanta Namiotkiewicz Sp Poćkuny

Wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Sejny w moich oczach”

17 maja 2015 r.

Wyniki Powiatowego Konkursu Literackiego „Sejny w moich oczach”
I miejsce - Aleksandra Ciborowska SP Sejny II miejsce - Andrzej Jurczyk SP Sejny III miejsce - Anna Julia Gref SP Poćkuny
Wyróżnienie:
Milena Madejska SP Krasnowo Julia Szeszko SP Poćkuny Weronika Czokajło SP Sejny Paweł Połuboczek SP Sejny

Wycieczka klasy I a i Ic

14 maja 2015 r.

Wycieczka klasy I a i Ic 14 maja 2015 r byliśmy na wycieczce w ośrodku \"Maniówka \" w Nowej Wsi. Tam w Wiosce Wesołych Wędrowców – mieliśmy zabawy z zagadkami, poznawaliśmy tajniki z życia wsi w zagrodzie krasnoludków. Zajęcia prowadziły postaci z bajek Marii Konopnickiej, my zostaliśmy pasowani na nadwornych krasnali Króla Błystka. Widzieliśmy tam: wiejskie zagrody, stragan pani Marcinowej, Kasiną Chatę, młyn wiatrowy, bociany i stadko owiec. Podczas kukiełkowego przedstawienia dowiedzieliśmy się także skąd wzięła się sieja na Suwalszczyźnie. W tajemnice meteorologii wprowadził nas największy na świecie termometr. Sami przygotowaliśmy, dekorowaliśmy, piekliśmy i to co najlepsze- jedliśmy ciasteczka własnej produkcji. Wyszły przepyszne. W Krasnalowej pracowni pamiątek wykonaliśmy figurki/ zawieszki z masy solnej. Potem mieliśmy ognisko z pieczeniem kiełbasek. Otrzymaliśmy dyplomy i odznaki Janka Wędrowniczka. To była bardzo udana wycieczka. Opiekunowie wycieczki: Jolanta Luto, Ewa Stankiewicz, Magdalena Liszkowska

WYNIKI I OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO „HUBAL”

14 maja 2015 r.

Nasza szkoła uczestniczyła w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Biskupcu, Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęło Kuratorium Oświaty w Olsztynie. Celem było rozwijanie uzdolnień literackich i rozbudzanie wyobraźni twórczej dzieci i młodzieży oraz zapoznanie się z postacią mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. My zaś mieliśmy okazję przypomnieć bohaterską sylwetkę Patrona Szkoły. Spośród kilkudziesięciu prac uczniowskich wybrano 20, w tym jedną z klasy II i 19 z klas IV – VI, między innymi wiersze i teksty piosenek. W I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Hubal”, wśród nagrodzonych 11 prac w kategorii klas I-VI, wyróżniono 3 utwory uczniów naszej szkoły: Klaudii Połuboczek , kl. II b, Aleksandry Ciborowskiej, kl. V b, Sandry Rukszan, kl. VI b. W dniu 8 maja br. trzy uczennice udały się do Biskupca na uroczyste podsumowanie konkursu. Były nagrody, dyplomy i słodycze. Serdecznie gratulujemy tak znaczącego sukcesu! Szczególne podziękowania należą się Panu Arturowi Ciborowskiemu, Tacie uczennicy i Kierowcy, dzięki któremu ta wyprawa była możliwa.

Rozdanie nagród w konkursie ortograficznym oraz najlepszy matematyk 14.05.2015 r

14 maja 2015 r.

Konkurs ortograficzny klas IV i V - cz. druga 11.05.2015 r

12 maja 2015 r.

klasy IV

klasa V

KONKURS MATEMATYCZNY "MISTRZ MATEMATYKI"

9 maja 2015 r.

Dnia 30.04.2015r odbył się II etap konkursu matematycznego "MISTRZ MATEMATYKI". Rozstrzygnięcie konkursu w zakładce Konkursy

Zapraszamy gości na lekcje

7 maja 2015 r.

W czwartek 7 maja 2015 r. uczniowie klasy II a zaprosili na lekcję niezwykłego gościa- Babcię Wiktorii Tujakowskiej, panią Krystynę Tujakowską. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pani Krystyna Tujakowska opowiedziała nam o swojej szkole sprzed lat, kiedy była taka, jak jej wnuczka obecnie. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań, a pani Krystyna cierpliwie na nie odpowiadała. Dzięki temu spotkaniu, odbyliśmy niezapomnianą podróż w czasie. Dziękujemy. Wychowawczyni B. Wiśniewska

Zebrania z rodzicami w środę 6 maja

6 maja 2015 r.

Zebranie dla klas I-III o godz.16.30
Zebranie dla klas IV-VI o godz.17.30
Zapraszamy

Światowy Dzień Książki

6 maja 2015 r.

23 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Książki. Klasy I-III wzięły udział w Kiermaszu Książek i zabawie Zgaduj-Zgadula. Kiermasz wzbudził duże zainteresowanie. Zgaduj-Zgadula bawiła i uczyła. Cieszymy się bardzo i wierzymy, że w ten sposób wzbudzimy większe zainteresowanie książką.

Koncert Pieśni Patriotycznych

5 maja 2015 r.

klasa 6b

klasa 5b

klasa 6a

klasa 6c

klasa 3b

klasa 4c

klasa 4a

klasa 5c

klasa 3a

klasa 3c

klasa 5a

klasa 4b

nauczyciele

Turniej BwRD w Krasnopolu

3 maja 2015 r.

27.04.2015 odbył się Turniej \"Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej w Krasnopolu\". Opiekun Leszek Ostrowski oraz Sylweriusz Sas, drużyna zajęła drugim miejscu w powiecie.

Bajka "Wróżki" - klasy IIa

3 maja 2015 r.

Bajka "Wróżki" została przygotowana przez uczniów klasy IIa z wychowawcą B.Wiśniewską

Wizyta przedszkolaków w swojej przyszłej szkole

3 maja 2015 r.

W środę 29 kwietnia 2015 r. w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Otwarty dla Przedszkola. Przywitaliśmy naszych gości bajką pt. „Wróżki” w wykonaniu uczniów klasy II a pod kierunkiem p. B. Wiśniewskiej. Następnie gośćmi zaopiekowali się uczniowie i nauczyciele klas III. Oprowadzili gości po szkole, pokazali klasy, świetlicę szkolną, bibliotekę. Mamy nadzieję, że szkoła gościom spodobała się i we wrześniu wrócą tu z ochotą jako uczniowie klas pierwszych. Zapraszamy.

Turniej Siatkówki Klas VI

3 maja 2015 r.

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas II i III

28 kwietnia 2015 r.

Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Konkurs przebiegał na dwóch etapach. „Najlepsi z klasy” – I. Etap klasowy - wstępny - przeprowadzony był do końca marca przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej poszczególnych klas drugich i trzecich naszej szkoły. „Najlepsi w szkole” - II. Etap szkolny – przeprowadzony był przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej wchodzących w skład Szkolnej Komisji Konkursu Ortograficznego w dniu 20 IV 2015r. dla kl. II i 21 IV 2015 dla kl. III. Brali w nim udział uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów w konkursie ortograficznym na etapie klasowym.
W konkursie uczestniczyło 32 uczniów (12 z klas drugich, 18 z klas trzecich). Uczestnicy pisali dyktanda oraz testy z zakresu nauki ortografii na poziomie danej klasy. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.
Wyniki konkursu     Klasy drugie: 1 miejsce : Krzysztof Makowski 2a i Marzena Klidzio 2b 2 miejsce: Iza Andruczyk 2a i 3 miejsce: Hania Staniewicz 2b
Klasy trzecie:1 miejsce: Anna Jurkiewicz 3c i Jolanta Sienkiewicz 3c 2 miejsce: Weronika Poszwa 3 b i 3 miejsce: Kamila Januszko 3 b
Szkolna Komisja Konkursu Ortograficznego: J. Luto J. Mackiewicz E. Stankiewicz W. Borodziuk

Wizyta biskupa R. Kamińskiego w Szkole Podstawowej

25 kwietnia 2015 r.

Konkurs matematyczny klas I-III

20 kwietnia 2015 r.

Sprawdzian klas 6

1 kwietnia 2015 r.

1 kwietnia jest dniem wolnym od zajęć dla klas I – V. Klasy szóste piszą sprawdzian.
Przerwa świąteczna dla wszystkich trwa od dnia 02.04. do dnia 07.04. Szkoła pracuje od godz. 8:00 do godz. 12:00.
Do szkoły przychodzimy 08.04.2015 r.

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I – VI

1 kwietnia 2015 r.

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I – VI W ŚRODĘ 8 kwietnia 2015 r. OD 17:00 DO 19:00 SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW UCZNIÓW KLAS IV – V NA SPOTKANIE O 16:15 NA STOŁÓWCE SZKOLNEJ NA TEMAT: JAK MOTYWOWAĆ UCZNIÓW DO NAUKI

Inscenizacja Wielkanocna

31 marca 2015 r.

Apel 31 marca

31 marca 2015 r.

We wtorek odbył się apel, na którym wręczono nagrody z konkursu "Symbole Wielkanocne" i DBI 2015 "Razem tworzymy lepszy internet"

Nagrody dla klas IV-ych

Podsumowanie konkursu DBI 2015

30 marca 2015 r.

W lutym przystąpiliśmy do akcji DBI 2015 zainicjowanej przez Komisję Europejską z programu Safer Internet. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu objęła patronatem, Minister Edukacji Narodowej, Joanna Kluzik-Rostkowska. Akcja ta ma na celu przede wszystkim podejmowanie szeregu działań na rzecz bezpieczeństwa w Internecie. Przez miesiąc luty dzieci ze Szkoły Podstawowej im. mjr Henryka Dobrzańskiego Hubala w Sejnach, na lekcjach informatyki poznawały aspekty bezpieczeństwa w Internecie. Korzystając z materiałów multimedialnych – dla młodszych filmy „Owce w sieci”, „Sieciaki” a dla starszych „3..2..1.. Internet”, „Gdzie jest Mimi?” i „Lekcja Bezpieczeństwa”, prowadziliśmy cykl zajęć, które spotykały się z ogromnym zainteresowaniem młodych internautów. Uczniowie bardzo żywo reagowali na poruszane tematy i na przykładzie zdarzeń z życia codziennego oraz własnych doświadczeń omawiali historie, w których dochodziło do przypadków cyberprzemocy, łamania praw autorskich i zasad bezpieczeństwa. Od 13 do 27 lutego w Szkole Podstawowej trwał konkurs pod hasłem „Razem tworzymy lepszy internet”. Konkurs miał zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego oraz przyjaznego internetu. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II, III, IV, V i VI. Napłynęło 200 prac od 250 uczniów. Większość dzieci z ogromnym zapałem przystąpiła do realizacji swoich pomysłów. Młodzież w większości przygotowała plakaty dot. cyberprzemocy, zasad bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń, które wynikają z braku wiedzy nt. internetu. Ciekawą formą prac były filmy, które spotkały się z żywym zainteresowaniem młodych internautów. Pierwsze miejsca w klasach III, IV, V i VI zajęły filmy wyreżyserowane przez same dzieci i nagrane przy pomocy starszego rodzeństwa. Cieszy fakt, że wiedza przekazana kilka lat wcześniej pokoleniu, owocuje i przynosi wymierne efekty. Dzieci, dla których smartfony, tablety i wszelkie media komunikacyjne nie mają tajemnic, wykorzystują te urządzenia także dla poszerzenia wiedzy, zdobywając umiejętności techniczne, spotykając się, układając scenariusz, nagrywając po kilka razy te same sceny. Ciekawe i nagrodzone prace zostały stworzone także w formie prezentacji multimedialnej, opowiadań i wierszy. Podziękowania należą się Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która przeznaczyła fundusze na nagrody. 30-stu młodych informatyków zostało nagrodzonych na apelu 31 marca, słuchawkami i pendrive'ami (podziękowania dla firmy Sejnet, za specjalne upusty).
Konkurs przygotowała pani Alicja Staśkiel i Laura Sikorska.
Wyniki konkursu
klasa II I msc Ania Niechciałkowska, Zuzia Sokołowska, II msc Kamila Draugialis, III msc Julia Rydzewska, Marta Gwiazdowska
klasa III I msc 6. Marlena Morawska, Ewa Staniewicz, Patrycja Jungiewicz, II msc Maciej Krajewski, Hubert Chmielewski, III msc Anna Jurkiewicz, Adrian Jurczyk,
klasa IV I msc Julia Tur, II msc Aleksandra Draugialis, Gabrysia Kimszal, Sebastian Kwaterski, III msc Maciej Zawadzki, Mateusz Jankowski
klasa V I msc Paulina Łukaszewicz, Izabela Zubowicz, Weronika Kijewska, II msc Aleksandra Gryguć, III msc Magdalena Masianis, Andrzej Jurczyk,
klasa VI I msc Monika Gryguć, II msc Magdalena Hołubowicz, Gabrysia Szkutnik, III msc Klaudia Ogurkis
Gratulacje!

Konkurs "Symbole wielkanocne"

25 marca 2015 r.

Turniej Tenisa Ziemnego 23.03.2015

24 marca 2015 r.

Dnia 23.03.2015r., w ramach promocji Szkoły Podstawowej w Sejnach odbył się Turniej Mini Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Sejn zorganizowany przez miłośnika i propagatora tej wspaniałej dyscypliny sportowej Bogdana Frydrycha. Fundatorem statuetki, dyplomów oraz drobnych nagród rzeczowych była Pani Dyrektor Bożena Twardowska. Tydzień wcześniej przeprowadzone zostały eliminacje, w których wystartowało pięcioro uczniów, a najlepszy z nich Krystian Moroz z klasy Vc uzyskał awans do turnieju głównego, natomiast pozostali uczestnicy turnieju eliminacyjnego zostali sklasyfikowani na miejscach IX-XII. W turnieju głównym wzięło udział ośmioro uczestników : czworo z SP Sejny , troje z GIM nr 2 oraz jeden z GIM nr1 w Sejnach. Przez czterogodzinną rywalizację przewinęło się także około osiemdziesięciu, a może nawet i stu kibiców , którzy dopingując poznawali zasady gry oraz zasady kibicowania podczas meczu tenisowego. Na początku rywalizacja odbywała się w dwóch czteroosobowych grupach, potem były półfinały i finały. Poziom gry był zróżnicowany i rósł wraz z poszczególnymi fazami turnieju osiągając apogeum w meczu finałowym , w którym spotkali się dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy, a zarazem faworyci Mateusz Tydman i Mateusz Matulewicz uczniowie Gimnazjum nr 2. Obaj dostarczyli obserwatorom finału mnóstwo wrażeń nie tylko ze względu na poziom gry, ale i dramaturgię, ponieważ główna nagroda "statuetka" wraz z każdym zdobytym punktem przechodziła z rąk do rąk. Ostatecznie po trzy setowej walce 2-1 zwyciężył M. Matulewicz. Zawodnicy z pierwszych trzech miejsc nie są przypadkowi, ponieważ mają już za sobą udział z sukcesami w turniejach tenisowych w Olecku i Suwałkach. W 2014 r., podczas wakacji grali W GRAND PRIX o PUCHAR PREZYDENTA SUWAŁK (4 turnieje) i w kat. do lat 13 Sebastian Szkarnulis zajął II miejsce, a w kat. powyżej lat 13 Mateusz Tydman zajął III miejsce oraz Mateusz Matulewicz V miejsce. W czasie ferii zimowych 2015 zagrali w turnieju halowym w Suwałkach zajmując odpowiednio: Mateusz M. III , Mateusz T. IV i Sebastian S. V miejsce.
Wyniki: 1.Mateusz Matulewicz Gim2 2.Mateusz Tydman Gim2 3.Sebastian Szkarnulis Gim1 4.Jakub Tubiszewski SP VIB 5.Hubert Luto SP VIB 6.Aleksandra Bobrowska Gim2 7.Krystian Moroz SP VC 8.Michał Niechciałkowski SP VIC 9-12.Weronika Kijewska SP VA , Paweł Soroka SP VC , Jakub Janculewicz SP VC , Dominik Maksimowicz SP VC.
Ze sportowym pozdrowieniem Bogdan Frydrych

Przedstawienie wielkanocne

23 marca 2015 r.

W dniu 30.03.2015 r (wtorek) o godz. 10:45 – 4 lekcja odbędzie się przedstawienie wielkanocne i rozdanie nagród za konkurs „Symbole Wielkanocne”. Zapraszamy klasy z nauczycielami po dzwonku.

Przedstawienie „Proszę słonia” na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna

22 marca 2015 r.

W środę 18 marca 2015 r. do naszej szkoły ponownie zawitał Internetowy Teatr TVP dla szkół. W ramach Projektu uczniowie z klas I c i I d obejrzeli przedstawienie „Proszę słonia” na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna. Wystąpili aktorzy z Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Spektakl opowiada o chłopcu Pinio, który jest najmniejszy w klasie i z tego powodu dokuczają mu rówieśnicy. To olbrzymie zmartwienie jego rodziców, którzy codziennie podają mu garść witamin na „rośnięcie”. Pastylki zamiast do buzi Pinia wpadają (w tajemnicy przed rodzicami) do trąby porcelanowego słonia Dominika. W efekcie zamiast wielkiego syna, rodzice zostają posiadaczami wielkiego słonia, który z każdym dniem coraz bardziej wypełnia ich dom, zaczyna mówić i poruszać uszami, a w końcu chodzić. Staje się największym porcelanowym słoniem na świecie wzbudzającym powszechne zainteresowanie. Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało. Z niecierpliwością czekamy na następne
Wioletta Borodziuk

Pierwszy Dzień Wiosny 19 marca 2015 r.

22 marca 2015 r.

Pierwszy Dzień Wiosny 19 marca 2015 r.

17 marca 2015 r.

Pierwszy Dzień Wiosny 19 marca 2015 r. (4- 5 godzina lekcyjna)
Przebieg obchodów Pierwszego Dnia Wiosny
1. Powitanie uczniów przez SU.
2. Wystąpienie Pani Dyrektor.
3. Prezentacja przebrania przez poszczególne klasy.
4. Wiersz: Uczennicy Klasy II a - J. Brzechwy „Wiosna” .
5. Piosenka o Wiośnie – „Wiosna w błękitnej sukience” w wykonaniu uczniów klasy V c
6. Odczytanie przez listonosza - „Listu o Wiośnie”.
7. Wprowadzenie Marzanny.
8. Ciekawostki o wiośnie - uczestnicy kół przyrodniczych.
9. Występ chóru szkolnego.
10. Program przygotowany przez uczestników kółka polonistycznego klas IV- VI.
• Wiersz - uczennicy z klasy VI b „ Wiosna” • Piosenka: „ Tyle słońca w całym mieście” – wykonanie uczennicy klasy VI c • Przedstawienie: „ Żaba i bocian”– uczennice klasy VI a
11. Występ taneczny w wykonaniu uczestniczek Zumby. • Uczniowie klasy III a – J. Brzechwa „Wiosenne porządki” • Występ uczniów, którzy uczestniczą w kole czytelniczym i Klubie Książki. • Uczniowie klasy V b – Piosenka Wiosenna • Uczniowie klasy I d – Wiersz „ Powitanie wiosny” • Uczniowie klasy I b inscenizacja: „Wiosna i kwiatki”.
12. Występ uczniów z koła tanecznego z klasy I c.
13. Pokaz Mody Wiosennej uczniów klas IV – VI .
14. Pokaz Mody Wiosennej uczniów klasy I – III.
15. Pożegnanie Marzanny utworem Y.M.C.A w wykonaniu naszych koleżanek. 16. Wyniesienie Marzanny.
17. Ogłoszenie wyników:
• Zwycięzców Mody Wiosennej. • Przyznanie miejsc od I –III w klasach I – III- za przebranie. • Przyznanie miejsc od I –III w klasach IV – VI- za przebranie .
18. Rozejście się do klas. Opieka na przebiegiem: SU i Opiekunowie

SEJNY – MOJE MIASTO POWIATOWE

17 marca 2015 r.

Organizatorem konkursu literacko – plastycznego SEJNY – MOJE MIASTO POWIATOWE jest Szkoła Podstawowa im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Sejnach. Partnerem Konkursu jest Starostwo Powiatowe w Sejnach, Burmistrz Miasta Sejny, Rada Rodziców SP Sejny. Konkurs prowadzony jest przez Organizatora na terenie powiatu sejneńskiego i trwać będzie od 10 marca 2015 roku do 15 maja 2015 roku. Więcej w zakładce Konkursy

Zdecyduj, co będziesz czytać!

16 marca 2015 r.

Zdecyduj, co będziesz czytać! Pod takim hasłem redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek. Patronem wyborów jest minister edukacji narodowej Pani Joanna Kluzik – Rostkowska. Nasza szkoła również przyłącza się do tej akcji. 20 marca 2015 roku uczniowie będą mogli wrzucić do urn karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie. Wyniki wraz ze sprawozdaniem z akcji zostaną wysłane do Organizatora. Wśród uczestniczących szkół rozlosowane zostaną nagrody, w tym nagroda główna - wybrane książki o wartości do 1000 zł.

Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe - podsumowanie

16 marca 2015 r.

Zakończyły się Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe. Bogumiła Żukowska z klasy V b zdobyła tytuł LAUREATA Wojewódzkiego Konkursu z JĘZYKA POLSKIEGO.
Finalistki Wojewódzkiego Konkursu z JĘZYKA POLSKIEGO:
Radosława Żukowska V b Kamila Rejmontowicz VI c Karolina Zubrzyńska VI a Gabriela Zajko VI a GRATULACJE!

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016

15 marca 2015 r.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sejnach zawiadamia, że w dniach 2 - 16 marca 2015 r. odbędzie się rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2015/2016, dzieci urodzonych od 1 lipca do 31 grudnia 2008 r. oraz z rocznika 2009.
Zgłoszenia można pobrać w sekretariacie szkoły, u pedagoga szkolnego lub tutaj

Koncert na trzy miechy 10 marca 2015r.

11 marca 2015 r.

Dzień Kobiet i Dzień Chłopaka

9 marca 2015 r.

9 marca odbył się uroczysty apel poświęcony Dniu Kobiet, a także Dniu Chłopaka

Mistrzostwa klas V w wybijanego 25 lutego 2015r.

26 lutego 2015 r.

Mały Poliglota

24 lutego 2015 r.

Mały poliglota - Konkurs z języka angielskiego, odbył się 24 lutego

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW

18 lutego 2015 r.

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS I-VI W ŚRODĘ 4.03.2015 r. Serdecznie zapraszamy rodziców i nauczycieli klas I-III na spotkanie na salę gimnastyczną o godzinie 17.00 na temat: „Wspieranie rozwoju dziecka na I etapie edukacyjnym” Po spotkaniu, dzień otwarty według grafiku.

Walentynki

15 lutego 2015 r.

Walentynki, czyli Święto Zakochanych obchodzono w naszej szkole 13 lutego. Akcja SU w postaci sprzedaży kartek walentynkowych i lizaków spotkała się z ogromnym odzewem wszystkich klas. Wszystkim życzymy wiele MIŁOŚCI :)

Bal Przebierańców klas I-III 11.02.2015

14 lutego 2015 r.

Materiał filmowy z warsztatów Tajemnicza Księga Przygód

12 lutego 2015 r.

W czwartek 15 stycznia 2015 roku uczniowie klas II a i II b udali się na wycieczkę autokarową do Suwałk na Interaktywne Warsztaty Telewizyjne. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo studio filmowe, poznać słownictwo i podstawy pracy na planie filmowym, różne techniki i efekty filmowe, wziąć udział w realizacji filmu. Podsumowaniem Interaktywnych Warsztatów Telewizyjnych jest film zrealizowany z udziałem dzieci.
księga przygód-warsztaty

„Klub Bezpiecznego Puchatka”

12 lutego 2015 r.

Nasze pierwszaki klasa Ia, Ib, Ic, Id uczestniczyły w ogólnopolskim programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”. W czasie zajęć dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szkole, w domu i w czasie zabawy. Uczniowie otrzymali do wypełnienia książeczki, a rodzice broszury informacyjne. Wszyscy pracowali bardzo aktywnie tworząc plakaty, rozwiązując łamigłówki i układając puzzle. W szkole odbyły się też spotkania z przedstawicielką Policji, która w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” i „Bezpieczne ferie”, rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole, w czasie ferii a także jak zachować się w razie ataku psa. Program zakończył się wypełnieniem przez uczniów Wielkiego Testu Bezpieczeństwa i uzyskaniem certyfikatu „Klubu Bezpiecznego Puchatka” . Realizacja programu wspomagała kształtowanie u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczyła adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia codziennego. Uczestnictwo w tym programie wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.
Koordynator: mgr Joanna Mackiewicz Realizatorzy:
uczniowie kl.Ia i wych. Jolanta Luto uczniowie kl.Ib i wych. Joanna Mackiewicz uczniowie kl.Ic i wych. Ewa Stankiewicz uczniowie kl.Id i wych. Wioletta Borodziuk
Współrealizatorzy: Rodzice uczniów klas I Funkcjonariusz Policji Pedagog szkolny

DBI 2015

11 lutego 2015 r.

10 lutego 2015 r. będziemy już po raz 11 obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Razem tworzymy lepszy Internet” (“Let’s create a better Internet together”) będzie zwracało uwagę na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Obchody w naszej szkole DBI 2015 będą realizowane na lekcje informatyki od 9 lutego do 20 lutego 2015r. Zakończeniem obchodów DBI będzie konkurs dla uczniów pod takim samym hasłem - "Razem tworzymy lepszy internet"

Filharmonia 20.01.2015 "Jeden Dzień w Meksyku"

10 lutego 2015 r.

Plan lekcji na II semestr 2014/2015

4 lutego 2015 r.

Plan lekcji na II semestr 2014/2015 można pobrać ze strony w zakładce po lewej - Plan lekcji.

Plan można wydrukować klikając na nim prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając z podmenu polecenie wydrukuj zaznaczenie.
Admin

Finał konkursu pamięci prof. Simony Kossak

22 stycznia 2015 r.

Uczennice naszej szkoły Ula Andruczyk i Maja Sikorska wzięły udział w gali wręczenia nagród w finale konkursu pamięci prof. Simony Kossak. Gala odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Z ponad 100 nadesłanych prac komisja konkursowa wybrała 30, trzy z nich nagrodziła, a na pozostałe można było głosować w Internecie. Te trzy nagrodzone oraz dziesięć, które uzyskały największą liczbę głosów internautów tworzyć będą książkę \"Opowiadajki - dzieci - dzieciom\", która trafi do podopiecznych m.in. w hospicjach i szpitalach. Maja Sikorska znalazła się wśród 10 nagrodzonych prac.

Zebrania z rodzicami

16 stycznia 2015 r.

Zebrania z rodzicami 22 stycznia 2015 r.
Klasy I - III godz. 17.00

Jolanta Luto I a 21
Joanna Mackiewicz I b 9
Ewa Stankiewicz I c 8
Wioletta Borodziuk I d 6
Beata Wiśniewska II a 5
Barbara Buchowska II b 4
Zofia Jotejko III a 3
Celina Masianis III b 11
Małgorzata Małkińska III c 7

Klasy IV- VI godz. 18.00
Alicja Staśkiel IV a 32
Dorota Fiećko IV b 13
Alina Korzeniecka IV c 8
Sylweriusz Sas V a 34
Bożena Jachimowicz V b 12
Elżbieta Doroszko V c 15
Bożena Gryguć VI a 9
Małgorzata Tomkiewicz VI b 11
Teresa Klucznik VI c 14

Ferie zimowe

16 stycznia 2015 r.

Ferie zimowe od 26 stycznia do 06 lutego 2015 r. Do szkoły przychodzimy 09.02.2015 r. wg nowego planu.

„Jeden dzień w Meksyku”

15 stycznia 2015 r.

W dniu 20.01.2015 r. (wtorek) o godz. 11:50 (na 5 lekcji) odbędzie się koncert filharmonii, pt.: „Jeden dzień w Meksyku” uczniom klas IV-VI. Zapraszamy uczniów z nauczycielami po przerwie na salę gimnastyczną.

Choinka noworoczna kl 1a

15 stycznia 2015 r.

Choinka noworoczna,która odbyła się 13 stycznia 2015r była wielkim przeżyciem dla uczniów klasy Ia. W świetnych humorach dali się porwać wesołym rytmom. Wizyta Świętego Mikołaja, który przywiózł prezenty była dodatkową atrakcją. Uczniowie pięknie wyrecytowali wierszyki i zaśpiewali piosenki. Dzieci bawiły się wspaniale, wspomnienia tych miłych chwil pozostaną w pamięci na długo...
Wychowawca - Jolanta Luto

Konkurs literacko – plastyczny pamięci Simony Kossak 2014

9 stycznia 2015 r.

Uczennice naszej szkoły weszły do finału Konkursu literacko – plastycznego pamięci Simony Kossak 2014. Prosimy o głosowanie na Maję Sikorską i Urszulę Andruczyk. radio białystok

DZIEŃ OTWARTY

9 stycznia 2015 r.

DZIEŃ OTWARTY DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLAS IV-VI 12 STYCZNIA 2015 ROKU OD 17.00 DO 19.00 ZAPRASZAMY
IV a A. Staśkiel 32
IV b D. Fiećko 13
IV c A. Korzeniecka 8
V a S. Sas 34
V b B. Jachimowicz 12
V c E. Doroszko 15
VI a B. Gryguć 9
VI b M. Tomkiewicz 11
VI c T. Klucznik 14

Choinki klasowe

9 stycznia 2015 r.

Choinki klasowe
we wtorek 13.01.2015 r. klasy I-III od 17.00 do 19.00
1. Jolanta Luto I a 32 2. Joanna Mackiewicz I b 4 3. Ewa Stankiewicz I c 9 4. Wioletta Borodziuk I d 6 5. Beata Wisniewska II a 5 6. Barbara Buchowska II b 21 7. Zofia Jotejko III a 3 8. Celina Masianis III b 8 9. Małgorzata Małkińska III c 7
Klasy IV-VI w środę 14.01.2015 r. od 17.00 do 19.30
1. Alicja Staśkiel IV a 32 2. Dorota Fiećko IV b 13 3. Alina Korzeniecka IV c 8 4. Sylweriusz Sas V a 34 5. Bożena Jachimowicz V b 12 6. Elżbieta Doroszko V c 15 7. Bożena Gryguć VI a 9 8. Małgorzata Tomkiewicz VI b 11 9. Teresa Klucznik VI c 14

Turniej

8 stycznia 2015 r.

Dnia 18.12.2014r. odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym zorganizowane przez Szkolne Koło Sportowe tenisa stołowego i ziemnego. W zawodach wzięło udział 10 uczestników. Trzej najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.
Wyniki
I.Kijewska Weronika VA
II.Niechciałkowski Michał VC
III. Witkowski Jakub VIC
IV. Maksimowicz Dominik VC
V. Soroka Paweł VC
VI. Staśkiel Adam VC
VII. Hołubowicz Magdalena VIA
VIII. Janculewicz Joanna IIIA
IX. Janculewicz Jakub VC
X. Szkutnik Gabriela VIA
Ze sportowym pozdrowieniem Bogdan Frydrych

Archiwum

Rok 2020

maj 2020
kwiecień 2020
marzec 2020
luty 2020
styczeń 2020

Rok 2019

grudzień 2019
listopad 2019
październik 2019
wrzesień 2019
sierpień 2019
lipiec 2019
czerwiec 2019
maj 2019
kwiecień 2019
marzec 2019
luty 2019
styczeń 2019

Lata wczesniejsze

rok 2004, rok 2005, rok 2006, rok 2007, rok 2008, rok 2009, rok 2010, rok 2011, rok 2012, rok 2013, rok 2014, rok 2015, rok 2016, rok 2017, rok 2018

do góry


Szkoła Podstawowa w Sejnach, administratorzy: Laura Sikorska, Joanna Milewska